Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 7,5 hónapos, kezébe...

Babám 7,5 hónapos, kezébe adom a babakekszet és nem tudja hogy kaja, csak játszik vele, de nem veszi a szájába, hogyan taníthatnám meg hogy így "rágcsáljon"?

Figyelt kérdés
amikor én a szájához teszem akkor eszi, de nem kimondottan olyan baba aki mindent rögtön a szájába vesz, foga még nincs.
2011. márc. 6. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
pl te is kezd el egyet enni előtte, és adj egyet neki is. lássa h a csomagból vetted a tiédet is, övét is...
2011. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 7,5 hónaposan még nem elvárható, hogy a szájához emelje, és tudja mi az (=ennivaló).

Az én 14 hónaposomat izgatja már a dolog, csipkedi a kalácsot, zsömlét, és eszi egyedül.


Babakekszet kapott már 7 hónaposan, de asszem 10 hónapos kora előtt azt sem ette egyedül. De lehet hogy csak én nem erőltettem, evésügyben elég kényelmes kis úrfi! :))

2011. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, az én lassan 9hós fiam már a szelet kenyeret is harapja... eszi a bulátát 10000el, kiflit is, kenyér héjat, pirítóst.....
2011. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam 11 hónapos, és már elég régóta egyedül eszik szilárd dolgokat. (banán, pirítós, keksz, stb) Kis darabokra töröm, és felcsipkedi az etetőszék tálcájáról.

Hasonló problémánál én gyorsan megettem egy kekszet, amikor rám figyelt, látványosan rágtam meg nyeltem, utána rögtön tudta, mit csináljon az övével.

Sokat tanulnak utánozva, a fiam már próbál kanalazni is, igaz nagyon ügyetlen.

2011. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen még elég fiatal, de nem baj ha próbálkozol. Te is egyed előtte, és úgy mutasd meg neki. Egyébként ők még ha tudják is mire való, nem a rendeltetésnek megfelelően csinálnak dolgokat, legyen az hami, vagy játék. Lehet, hogy érdekes neki kopogni vele a tálcán meg ilyenek. Ne erőltesd, de próbálgathatod.
2011. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat, akkor próbálkozzunk :)
2011. márc. 6. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!