Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tárolhatom így az...

Meddig tárolhatom így az anyatejet, jó ha így csinálom?

Figyelt kérdés
Jövő héten meghívtak minket egy kerti partiba, ahova szeretnénk elmenni. 7 hetes lesz addigra a babó. Nem szeretek idegen helyen, illetve mások előtt szoptatni, ezért arra gondoltam, hogy fejek le tejet, beteszem a hűtőbe, és cumisüveg termoszban elviszem magammal, így nem kell ott szoptatnom. Nem fog így megromlani a tej? Kb. 2 órát lesz a termoszban, de az út 30 perc, és egyébként be tudom tenni ott is a hűtőben, szóval akkor csak az utat kell kibírnia. Ill. mennyit vigyek? 100 gr az hány ml? Ha egy teljes cumisüveggel viszek 120 ml, az elég lesz? 3-4 órát akarunk maradni. Köszi a segítséget!
2011. júl. 18. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, én sokszor vittem magammal tejet, ha el kellett mennem valahova, ahol nem tudtam szoptatni. Mivel nyár is van, nagy meleg, én azt javasolnám, hogy fejd le a tejet akár előző 1-2 nap és rakd a fagyasztóba. Akik vendégül látnak, biztos hogy tudnak majd biztosítani Neked egy fazék meleg vizet. Elviszed hűtőtáskában, aztán amikor szüksége van a babádnak a tejcsire, vagy meleg csapvíz alatt annyira kiolvasztod, hogy bele tudod önteni a cumisüvegbe, amiben biztonságosan tovább tudod melegíteni egy forró fazék vízben. Jártam már úgy, hogy zacsistól beleraktam az anyatejet a forró vízbe és kiszakadt a zacskó, a tej pedig belefolyt a vízbe, ezért tértem át inkább arra, hogy előtte felengedem és áttöltöm cumisüvegbe. Amúgy a Tescoban lehet kapni olcsón anyatejgyűjtő zacskót, nagyon praktikus és higiénikus és jóval olcsóbb, mint az aranyárban mért gyógyszertári.

Mellesleg gondolom a párod is Veletek lesz a partin, biztos senki nem haragudna, ha hármasban elvonulnátok egy fél órára és akkor a baba tudna szopizni kényelmesen.

2011. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja az még lemaradt, hogy 100 g = 100 ml

Nem tudom, hogy 7 hetesen mennyiket eszik a babád, ha jól emlékszem az enyém olyan 70 körül evett és 3 óránként kérte az adagját. A felolvasztott tejcsit pedig egyből adtam neki, ami megmarad, azt öntöttem ki, még 1 órát sem hagytam állni melegítés után.

2011. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megint lefelejtettem azt, hogy ezért is praktikus az anyatejgyűjtő zacsi, mert ha 2 etetés is közbejön, akkor frissen tudod adni neki a tejet. Ha hazaértél, akkor pedig fejd le a cicid, nehogy nagyon megteljen, mert komoly gyulladást tud okozni.
2011. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahol kert van ott biztos van egy üres szoba is ahova beengednek szoptatni. Nem muszáj a kertben mások előtt.
2011. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én azt csinálnám a helyedben, hogy most lefejnék tejet, tejtárolóstul be a mélyhűtőbe és indulás előtt venné ki. ilyen melegben 2 óra alatt kiolvad.

viszont azt is vedd számításba, hogy sok baba nem esti meg cumisüvegből a lefejt tejet. azért vigyél egy pelust ha nem fogadná el, azt a válladra teszed míg szoptatsz, akkor nem lát senki :)

2011. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!