Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik viszonylag korán kezdték...

Akik viszonylag korán kezdték a biliztetést?

Figyelt kérdés

Mikorra lett szobatiszta a babátok?

Fiam 8 és fél hós, s ma kezdjük az ismerkedés! :):):) Mindig azonos időben - ebéd után kakil - így megpróbáljuk, s ha sikerül, örülünk! :)

Köszönöm!


---Olyan válaszokat nem várok, hogy túl korai ez még, mert szerintem nem. Annak idején velünk is hamarább kezdték, mint az mostanában szokás.---


2011. júl. 19. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok. szerintem nagyon jó ötlet, én is korán akarom kezdeni, az enyém mondjuk még csak 5 hónapos.

viszont akkor használsz majd rá leszoktató bugyit, vagy mosható pelust, hogy érezze a nedvességet a kicsi? Mert tudod, ezek a mostani pelusok annyira szárazon tartják a kis feneküket, hogy nem fogja érezni a pisit.

Vagy egyenlőre csak a kakival foglalkoztok?

sok sikert :)


Amúgy nem kezded korán, mert valaki már születés óta biliztet, így a kicsi rááll, hogy nem maga alá ürít, hanem egy edénybe. Az ilyen gyerekek egy évesen már szobatiszták, de szólni nem tudnak, csak visszatartják, és ha fel van nekik kínálva a lehetőség (bilire ültetés) akkor eresztik el a záróizmot, és ürítenek.

2011. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is nagyon jó, főleg, ha a baba is elég érett és fogékony rá.

Az én lányom mindig reggel kakil, ébredés után, így szerintem nekünk is kicsit könnyebb lesz majd. :)

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak gondoltam jól jön némi pozitív visszajelzés! Sok sikert nektek!

2011. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Csak annyit jegyeznék meg, hogy az nem szobatisztaság ha belesikerül. Jelzi a kicsid ha pisilnie vagy kakálnia kell? Vissza tudja tartani rövid ideig? Amúgy persze mindenki úgy cseszi el a dolgokat ahogy tudja. Remélem azért nem fogod kényszeríteni ha szerencsétlen gyerek nem akar rajta ülni. Sokmindent nem csináltak rosszul a régiek, de ez speciel tök felesleges szenvedés. Minek hónbapokig szoktatni, ha mikor megérett rá megy pár nap alatt.
2011. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az a szobatisztaság, amikor a gyerek jelezni tudja az igényét, tudja, hogy mi történik vele, tudja szabályozni a záróizmait, vissza tudja tartani a dolgait.

Tehát amikor SZÁNDÉKOS a dolog.

Ha anyuka aláteszi a bilit és épp belepottyan ami amúgy is pottyant volna, az nem szobatisztaság.

2011. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi a fenének kell mindenbe belekötni? Utolsó, itt szó nincs arról, amiről te beszélsz!
2011. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
9:51-esnek írtam
2011. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Első vagyok. Tök mindegy, hogy hívjuk, véletlen vagy szobatisztaság, ha a gyerek nem pisil kakil maga alá, hanem edénybe, az mindenképp jó, neki is, meg a szülőnek is, mert nem kell pelenkát vennie súlyos pénzekért és termelni a szemetet, vagy a moshatót mosni.

Úgyhogy miért ártana azzal a kicsijének, ha ebéd után ráülteti, így a gyerek megszokja, hogy abba kell végezni a dolgát. Ennyi.

Mennyivel jobb ha pl járókában vagy bébikompban van a gyerek a lakásban, vagy azt szokja meg, hogy este 8kor lefekvés, és hagyják sírni a szülei. Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja, ahogy jónak tartja, azért mert megszok valamit a kicsi, ami mondjuk nem mindennapos, az nem biztos, hogy káros is.

2011. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

"A 'modern' szülő nem a kudarcot bünteti, hanem a sikert jutalmazza. Megfigyeli, hogy a gyerek milyen napszakban szokta dolgát végezni, ilyenkor szalad a biliért, és izgatottan várja az eredményt. Ha véletlenül jól számította ki az időpontot, és tényleg sikerült a megfelelő időpontban tenni a bilit gyermeke alá, nagy az öröm. Nagypapa, nagymama, rokonok, iskerősök, mindenki bolgogságban úszik, ölelgetik, csókolgatják a gyereket: 'nahát, hogy milyen okos és ügyes ez a kisfiú!' Kétségtelen, hogy ilyen módszer esetén a gyerek nem fog reszketni a számára érthetetlen és megelőzhetetlen büntetéstől, de a lényeg azért, higgyék el, ugyanaz. A gyerek számára nem világos, hogy mi okozza ezt a nagy boldogságot, de azt feltétlenül érzi: tőle - vagyis tudatástól, akaratától - független dolog az, amiért a jutalmat kapja! (Hiszen az a bizonyos dolog ott a bili felett csak történik vele, nem ő csinálja)"

(Ranschburg Jenő)


Ettől függetlenül persze mindenki azt csinál, amit akar, de hidd el, ettől nem lesz hamarabb szobatiszta (a régi gyerekek ugyanúgy 2-2,5 évesen lettek azok, mint a maiak).

2011. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem azt írtam, hogy szobatiszta a fiam, csak kérdeztem, hogy mikorra lett a hasonlóan korán biliztetett baba az!


A kedves, s bátorító hozzászólások különösen jól estek! :)

Még egyelőre nem cserélem le a pelust más fajtára, jelenleg még csak a kakira koncentrálok, s így megszokja, hogy máshova is lehet a dolgát végezni, majd jön a reggeli pisi és így tovább.

Velem is ilyen korban kezdte anyu, s egy évesen bizony már jeleztem, hogy kaki / pisi lesz!


További szép napot mindenkinek!

2011. júl. 19. 11:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Imádom Ranschburg bácsit! Épp nemrég olvastam a könyvét.

És akinek mindegy, hogy véletlenül sikerült-e a bilibe vagy szándékosan, a gyerek akaratából, az csak ültetgesse órákon át a pár hónapos csecsemőjét. Biztos nincs jobb dolga.

2011. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!