Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a szabimat töltöm az is...

Ha a szabimat töltöm az is munkaviszonynak számít?

Figyelt kérdés
Ha két gyerekem van és jelzem a munkáltatónak, hogy visszamegyek dolgozni (pl. fél év múlva) és elkezdem tölteni a kiadott szabadságot akkor az is beleszámít abba a 168 napba aminek meg kellene lennie, hogy normális GYED-et kapjak a 3. babánál?!
2011. júl. 19. 14:50
 1/4 A kérdező kommentje:
úgy értem ténylegesen fél év múlva állok munkába, de előttem ár 3 hónapig szabin vagyok (a felgyülemlett szabikat töltöm)
2011. júl. 19. 14:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen fizetést kapsz rá. Gyakorlatilag ugyanaz a jogviszony szempontjából, mintha dolgoznál, csak épp nem vagy bent. De ugyanúgy fizetik. Ahogy az első gyereknél sem nézték, tgyásnál vagy gyednél, hogy mennyit voltál szabin.
2011. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Wow! Hmmm...


Persze, tudom a munkáltató biztos rettentően örülne ha elkezdenék dolgozni és 3 hónap múlva közölném, hogy bocs, baba jön...

2011. júl. 19. 14:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, munkaviszonynak számít. Ahogyan a Gyed, vagy Tgyás alatt is munkaviszonyban vagy, nem szűnik meg! Hiszen járulékot is vonnak ám!
2011. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!