Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 éves lányomnak 38,2 a...

2,5 éves lányomnak 38,2 a láza és folyik az orra. Kapott lázcsillapító kúpot fél órája várom a hatását. Mit adjak neki gyógyszert? Még sosem volt beteg, kicsit tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit sem. Ha más tünete nincs, akkor ne tömd gyógyszerrel.Fújasd/szívd az orrát és csillapítsd a lázát.
2011. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem adnék magamtól semmit. nem tudhatod, pontosan mi okozza a betegségét, így a magán-kezelés enyhén rizikós. Ha súlyosbodik a helyzet vagy nem tudod levinni a lázát, mutasd meg orvosnak!
2011. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem sem kell gyógyszert adnod neki, fürdesd meg éppen csak langyos vízben (a fejét is) az nálunk segített a lázcsillapításban. Szoktak még vizes kendőt rakni a homlokra és a két csuklóra, de szerintem a fürdő jobb.
2011. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. 37,5-nél tartunk. Az apja a múlt héten volt beteg ugyanezekkel a tünetekkel. Én sem vagyok híve a gyógyszerezésnek, de azért holnap felhívom a gyerekorvosunkat.
2011. júl. 19. 21:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Vidd el holnap a dokihoz. Nézze meg a biztonság kedvéért. Ha füle, torka, tüdeje rendben, akkor várhatsz 3 napot, gyógyszer nélkül (mondjuk míg kicsik voltak addig sosem mertem, de mostmár így csinálom. 4 és 1,5 évesek). Ha 3 nap után még mindíg lázas, akkor valószínű hogy baktériumfertőzés, és antibiotikum kell.
2011. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi ismét a válaszokat. Szerencsére lement a láza, egész nap virgonckodott, már csak az orra folyik. Beszéltem a dokival orrcseppet és c-vitamint javasolt.
2011. júl. 20. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!