Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Húst nyersen vagy megfőzve...

Húst nyersen vagy megfőzve fagyasszam le?

Figyelt kérdés

6 hónapos múlt a babám.Dokinéni mondta, hogy kezdjek husit adni neki.Csirkemellet, és combot szeretnék venni.

Szerintetek mennyit vegyek az 1. hónapban?

Hogy fagyasszam le?És milyen mennyiséget egybe?

Így az elején mennyi husit kell belerakni a kajcijába?

És végül, ha esetleg recepteket tudnátok írni, akkor azt megköszönném.

Ui: Főzelék recepteket is szívesen fogadok, mert azt se nagyon kapott még.


2011. júl. 20. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én mindig nyersen fagyasztom le, s az elején csak pipimellet kapott. Olyan kis jégkockányi adagokra daraboltam, s külön-külön nejlonba csomagoltam, és ezeket az adagokat egy nagy nejlonba, hogy csak bele kelljen nyúlni, és kivenni egy darabot. Mindig csak egy mellet csinálok így meg, mert az hamar elfogy, s nem lesz fagyasztó íze - ez az én hülyeségem :) Kiveszem, és a főzelék hozzávalóival együtt megfőzöm.

Most már nagyobb, s növeltem az adagot, mert imádja a husit! :)

2011. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én főzve porciózva fagyasztottam. így csak annyit olvasztottam ki amennyit kellett.

ha az egészet lefagyasztod akkor meg... ha meg felvágod és pepecselsz vele, már nem egyszerűbb gyorsan megfőzni is? legalább nem kell felvagdosni hanem csak a turmixba bevágod :)


jégkockatartóba tettem egy-egy kiskanállal, úgy fagyasztotta le, persze fóliába csomagolva és 1 ilyet tettem a főzibe, másba nem tettem hús csak főzelékekbe.

semmi, recept se kell még ennyi idős korban, amit éppen kóstoltatsz ízt + amit már kóstolt megfőzöd picit sós vízben és összeturmixolod egy kis kocka husival.

pl. répa, krumpli, negyed alma, húsi

2011. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szilikonos jégkockatartóba fagyasztottam le nyersen, majd folpack-kal, lefedtem. Minden kajájába egy kockányit rakok. Amúgy a csirkemájat ugyanígy fagyasztottam le, nyersen előtte megszurkáltam és vízbe áztattam, hogy kitisztuljon.

Nem csináltam így az elején nagy frakcnit a főzésből, pl: 1 krumpli, 1 répa, 1 kockahús. Vagy 1/2 cukkini, vagy patiszon, 1 krumli, 1 hús, vagy máj. Vagy kis spenót, 1 krumpli, 1 hús. Amúgy itt találsz jó recepteket: [link]

2011. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!