Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 9 hónapos kisfiú anyukája...

Egy 9 hónapos kisfiú anyukája vagyok. Teljesen el vagyok keseredve, mert mindenki azt mondja, hogy nagyon elrontottam. Mit tehetek most már? Nincs már ehhez késő?

Figyelt kérdés
Kicsi kora óta,ha egy kicsit is sírt,kivettem a kiságyból.A jó éjszakánk alatt 2-szer,a rossznál 5-ször kel fel.Még cicizik.Megpróbáltam sírni hagyni,két éjszakát sikerült,de teljesen kiborultam,és ő se aludt jobban.Aztán azért nem hagytam mert vagy a foga jött(már 6 kint van),vagy beteg lett,szóval valami mindig volt ami miatt nem hagytam sírni.Most 9 hónapos,és egyre rosszabb a helyzet.Visszacsinálhatom még valahogy?Az nem érdekel,hogy én nem alszom,de már sajnálom őt,hogy nincs egy jó éjszakája 9 hónapja.Segítsetek,mit tegyek?
2009. ápr. 3. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez bejött, remélem neked segít. Több napig tart. Elszántság kell. Akkor kezdj neki ha biztos hogy ezt akarod.

Ha látom hogy álmos és nem sír leteszem aludni, mindig ugyanazzal a rituáléval.(Elhúzom a függönyt, ugyanazt mondom neki...stb).

Ha elkezd sírni próbálom a hátát simogatni, ha nagyon sír felveszem. Megnyugszik leteszem. És ez így megy addig még el nem alszik. Mi 2 hónaposan csináltuk végig mert a geric sérvem miatt nem tudtam tartani.

Rettenetes 3 nap volt. Ne hagyd magad elbizonytalanítani, és a környezeteddel beszéld meg hogy most ezt így fogjátok csinálni.

Vannak más módszerek is.

1. Hagyom hadd sírjon."Süket tyúk" módszer Na ezt nem bírnám, de valakinek bejön.

2. Puszis megerősítés. Mézesmadzag módszer.

Ez abból áll hogy leteszed és csak akkor adsz neki puszit vagyis jutalmat ha szépen fekszik az ágyban. ha felkel ne szidd meg hanem csak tedd vissza fejét és ha úgy marad kap puszit. Általában néhány hét alatt hoz eredményt

3. Ha mellette ülsz és fokozatosan távolodsz a kiságytól. hosszú, időigényes

4. Ellenőrzött sírás. Egy darabig hagyod sírni mielőtt bemennél hozzá s egyre nyújtod ezt az időtartamot.

Az 5. módszer amit én használtam.

Sok sikert. Ha esetleg megerősítés kell írj.

Az alábbi könyveket olvastam: Az alvás iskolája, Suttogó, Álomba ringató praktikák, Aludj jól gyermekem.

2009. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Sok ehhez hasonló kérdés van és általában nagyon le szoktak pontozni, amikor leírom, hogy a gyerek érdekében nem tehetsz mást, mint kibírod egy ideig, ha üvölt. Sajnos így van.

Elhiszem, hogy az anyukák csak jót akarnak, amikor azt mondják, hogy a gyerek jóléte fontosabb mint az ő nyugalmuk, csak sajnos azt nem látják, hogy a gyereknek ártanak vele.

A gyerek agya nagyon egyszerűen működik.

Üvöltök -> jönnek és felvesznek. Te tanítod meg erre a gyerekedet. És öt éves korában ugyanezt fogja csinálni, amikor a boltban üvölt a csokiért, és meg is fogja kapni, mert már kikészültek az idegeid az elmúlt 5 évben, és nem bírod és megveszed neki.

Higyétek el, hogy ki kell bírni azt a max. 1 hetet. Minél előbb, annál jobb, mert később sokkal nehezebb lesz. És egyre tudatosabban haszálja a gyerek a sírást az akarata keresztülveréséhez.

És a végén a nevelési tanácsadóból küldik hozzám a gyerekeket és a szülőket, ahol az anyuka még mindíg nem érti, hogy miért helytelen a gondolkodása és azzal érvel, hogy ő csak a legjobbat akarja a gyereknek. De nem az a legjobb, ami abban a percben a legjobbnak tűnik.

(Bocs, hogy hosszú lettem és kicsit off voltam, de elkeserít a helyzet, ami egyre inkább általános.)

2009. ápr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Ne hagyd sírni!Neki sem jó neked sem.Nem rontottál el semmit csak szereted a babádat és törődsz vele ez nem baj.Etesd meg ,simizd meg és tedd vissza az ágyba aludni.Idővel majd kinövi.Én minden nyikkanásnál felvettem este a picimet,nálam már csak a párom elvetemültebb ő akkor is felveszi ha a picinek nincs semmi baja mégis éjjel már csak 1 szer kel enni és alszik is tovább reggel 9ig,jó kedvű nevetős baba.és ha nincs itthon apa akkor akár 20 percig is elvan a zenélő forgójával(persze én is beszélek hozzá).elkényeztetni majd csak később tudod:)
2009. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
szerintem nem rontottad el. a fiam fél éves koráig 7-8 alkalommal keltett. most 1 éves és 1-2 alkalommal kelt. iszik pár korty vizet, és alszik tovább. mi letettünk a földre 2 vastag takarót. éjjel, ha felébredt, kitettem magam mellé, és ott aludt el. megnyugtatta a jelenlétem. nem lehet, h nem elég tápláló neki a tejed, v a fájdalom miatt kel sűrűn? estére én adok neki 7 körül egy ü bébiételt, altatáskor (9 óra) 100 ml tápot. de ez nagyon gyerek és szülőfüggő. nem egyforma minden gyerek. a lányom 3 hónapos kortól este 8-tól reggel 7-ig aludt. ez egy örök vitatéma lesz, míg világ a világ. az biztos, h ha sír a fiam v a lányom, akkor én igenis felveszem ölelgetni őket. nem sokáig tehetem meg, gyorsan felnőnek.
2009. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok. Szerintem nem tudja magát megnyugtatni, vissza altatni, mert eddig mindig segítettél neki.

Ne aggódj, már az jó hogy felismerted a problémát. Idő kell és türelem. Ha elszánt vagy biztos sikerül.

2009. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amig kicsik, próbáljuk kiságyba szoktatni, elengedni, mikor meg nagyobbak, magunkhoz láncolnánk...nem forditva kéne?


Nem rontottál el semmit szerintem sem, de ha neked ez igy nem elfogadható, próbáld meg a fent emlitett módszerek egyikét. Én nem teszem, 15 hónapos a kislányom, nem alussza át az éjszakát, na bumm :-)))

2009. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem rontottad el egyáltalán.

És az éjszakai sírás nem ugyanaz a csokikövetelő sírással.

Ha sírni hagyod, csak azt tanulja meg, hogy hiába hív - mert beszélni még nem tud - nem jön válasz és egyedül van.

Akkora baromság ez a sírni hagyás....

Szerintem is az a jobb, ha berakod a kiságyába, és ott maradsz, míg elalszik. Ne hagyd magára.

2009. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Nem elrontás kérdése a dolog és ne hallgass másra aki azt mondja elrontottad. Te vagy az anyukája és a te dolgod hogy hogy neveled.

Az alvással mi is így jártunk. hosszú hosszú kilométereket járkáltunk vele éjszakánként 9-10 hónapos koráig és betelt a pohár. Imádjuk meg minden, de ha mi nem tudunk eleget pihenni, akkor se anyukája, se apukája.

Egyik este döntöttünk, hagytuk egy kicsit sírni majd bementünk hozzá, persze amikor kijöttünk megint sírt, aztán megint bementünk de egyre hosszabb idő múlva. A szívünk szakadt meg, de 3 nap múlva megoldotott a kérdés.

Persze van hogy felsír éjszakánként még most is, de egy kis nyugtatás és ellátás után visszarakjuk. Ő is pihentebb és mi is.

Sajnos a gyereknevelés nem csak az odaadó szeretettből és a végtelenségig tartó kényeztetésből áll. Néha kell egy kis szigor is, mert az életben sincs később pardon.

A lányom szeret engem, 18 hónapos, de tudja hogy mit szabad és mit nem. azzal hogy szigorúbbak vagyunk nem veszik el a szeretett.

2009. ápr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!Még gyűjtöm az erőt,de azt hiszem kicsit hagyom majd sírni,de gyakran be fogok menni hozzá megnyugtatni,csak nem veszem ki az ágyából.Megpróbálom minden este ugyanabban az időben ,ugyanúgy csinálni.Adok egy hetet,hátha.
2009. ápr. 3. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!