Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják egyes anyukák...

Miért gondolják egyes anyukák azt hogy amit ő nem enne meg a babája sem?

Figyelt kérdés

pláne ha meg se kóstoltatta vele?


múltkor unokatesóm evett vmit de nem ízlett neki és kidobta., és kérdeztem hogy miért nem ad belőle a gyerekének hátha neki ízlik..


azt mondta :


" miért adnék olyat a gyerekemnek ami nekem nem ízlik hiszen ő se enné meg "


de hát miért nem??


én nem szeretem a tojást, most akkor a gyerekem sose eszik tojást mert nem szeretem?


csak úgy eszi a drágám.


miért gondolják ezt az anyukák hogy amit ők nem szeretnek a babájuk sem?!

milyen gondolkodás ez?


anyukám se szerette például a tejet.

de én ittam ezerrel.. most akkor ő sem adott volna soha csak azért mert ő nem szereti??


2011. júl. 21. 11:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Most hogy így mondod... nekem eszembe se jutott, hogy miért nem adtam a lányomnak soha céklát, pedig már 3 éves... :)) Lehet, megkóstoltatom vele, ámbár nekem a látványától is megindul a gyomrom önként. :(
2011. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

akkor próbáld meg háta szereti ha meg nem ,akkor annyi!


de egy próbát megér! miért ne ehetne céklát, attól hogy te nem szereted :)

2011. júl. 21. 11:10
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Én tök válogatós vagyok, és néha undorral főzöm meg pl. a spenótot a lányomnak, de soha nem vonnék meg tőle semmit az én hülye válogatósságom miatt! Majd ő eldönti mit szeret és mit nem.

Amúgy szerintem sok anyuka mindent megkóstoltat a babájával, és nem olyan buták mint az ismerősöd.

2011. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Tényleg a céklát is utálom, a lányom meg két pofára eszi. :)
2011. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát én mondjuk azért nem adok neki X dolgot, mert ha én nem szeretem, nem is készítek olyat otthon De babaként megvettem neki az összes létező ízű bébiételt, hogy meg tudja őket kóstolni.
2011. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Lehet, h szereti a céklát, de őszintén szólva eszembe sem jutott soha, hogy megkínáljam vele. MOndjuk én is 18 éves koromban találkoztam vele először (akkor utáltam meg)... mégis itt vagyok. :) De hát a cékla nem alapvető élelmiszer, mint a hal, hús, tojás, stb... De tényleg jó a kérdésed.


Pld. én nem eszem csirecombot (utálom ránézésre is), csak a mellét esszük a férjemmel. De a gyereknek azért megcsinálom, mert ő szereti.

2011. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Vannak ilyen anyukák, szerintem nem szabad velük foglalkozni. Egyébként mondta a védőnő, hogy ha valamit fintorogva adsz a babának, akkor a baba sem eszi meg.

Én például a zöldborsót nem eszem meg, de a lányomnak és férjemnek megfőzőm, csak nekem ne kelljen enni belőle! A lányom két kézzel tömi a zöldborsót!

2011. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

nem csak uncsitesóm ilyen


azért tettem fel a kérdést, mert egyre több ilyet hallok !

2011. júl. 21. 11:12
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért gondolják, nem is találkoztam még ilyen Anyukával, aki csak azért nem ad valamit, mert neki nem ízlik. De olyannal már rengeteggel találkoztam, aki csak azért nem ad valamit babójának, mert arról neki megvan a véleménye, így pl. nem ad húst, mert hát ők vegetáriánusok, és hát bűn megölni egy állatot, aki visít fájdalmában, stb. Nah, ez is kiakasztó. Egyébként engem ki lehetne a céklával üldözni a világból, de babómnak minden fenntartás nélkül adom, Ő ugyanis szereti. Azt nem adok Neki, amit látom, nem szeret, de időközönként újra próbálkozok azzal is, hisz változhat az ízlése idővel.
2011. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
megvagytok áldva ezzel a CÉKLÁVAL :)
2011. júl. 21. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!