Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kórházból haza jövetel után...

A kórházból haza jövetel után volt olyan anyuka, akinek a babája nemhogy hizott volna, hanem fogyott és észre sem vette?

Figyelt kérdés

Én igy jártam. És teljesen magam alatt vagyok! hát milyen anya vagyok én??? nem veszem észre, hogy a gyermekem nem hizik, csak fogy! 1 hét alatt, 2690-ről 2320-ra fogyott le. szoptatom és én azt hittem mindig, hogy ő jól lakott, mert evés után mindig szépen aludt és volt, hogy 4 órát is egyhuzamban aludt, nem sirt, csak mikor felkelt, akkor meg mindig megetettem! azt hittem minden rendben van! hogy tévedhettem ekkorát??? nekem most 11 napos a babám. anyukák, akik ilyen helyzetbe kerültetek, mint én, nem buktatok ki teljesen? én az elmúlt napokban is kis depressziót véltem felfedezni magamban, pedig azt hittem minden oké, DE most!, egyfolytában sirnék... eddig is stresszeltem magam, de most nem tudom, hogyan higgadjak le! várnám kedves anyukák a tapasztalatokat!


Előre is köszönöm!


2011. júl. 21. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Először is nyugi..nem szabad idegeskedned,mert akkor még a tejed is lecsökken.Nem volt véletlenül sárga a pici?..otthoni mérleggel mérted?..mert lehet,hogy nem pontosan állítottad be..!Én babám kezdetektől tápszeres baba volt,így láttuk,hogy mennyi tejet iszik meg,de ajánlom Nektek,hogy minden szopi után mérjétek le,így biztosabban tudjátok,hogy mennyit is evett!Gratulálunk a Kicsihez!:)
2011. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem, bár 4 éve szültem, egy ekkorka babát, nem lenne szabad 4 órát aludni hagyni, hanem kelteni kell őket enni.

Az én fiam 3630 grammal született, rá azt mondták, ha éjjel nem kel fel, akkor nincs baj, de napközben 3 óránként egyen. De 3000 gramm alatti babákat éjjel is rendszeresen kelteni kellett enni.


Semmi baj egyébként van ilyen, lesz ilyen, sőt még ilyenebb is. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, sokan vagyunk úgy, hogy legközelebb gyerekvállalást orvosi szakvizsga letételével kezdjük, hogy nehogy hibázzunk bár erről Gyarmati Andrea jut eszembe, aki ilyen történetekre szokta elmesélni a sajátját, hogy orvosként vagy orvosi egyetemre járó emberként, hazavitte a Mátét és adta neki a tápszert cumisüvegből, semmit nem evett a gyerek de baromira üvöltött, kiidegelte magát, hogy most mi lesz, nem eszik a gyerek, éhen fog halni. Aztán kiderült, nem lyukasztotta ki a cumisüveg cumiját.


Ne foglalkozz vele, legyen tanulság a jővőre vonatkozólag, hogy jobban oda kell figyelned a gyermekedre, mert ő ilyen típus. Alszik, nem jelzi, hogy éhes. Lehet, hogy idősebb korában is figyelned kell rá, mert ő az, aki egy almával el lesz egész nap és ha nem szólnak elfelejt enni.

2011. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor máris megnyugodhtasz. Nagyon sok babát kisebb súllyal adnak ki, mint a születési súlya- És amikor méred otthon , ugye csak csodálkozol... Ha egy hónap múlva is ugyanez a helyzet (nem éri el a születési súlyt, vagy haladja meg) akkor van gond! De ez nagyon ritka. Nem tudom mi az oka ennek a "fogyásnak", de szerintem közrejátszahat eleve az, hogy szülés után nagyon kifárad a baba is, keveset is szopizik, no meg a szervezetének át kell állnia "tejevő" üzemmódra! :)

2011. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg.


Az én fiam császárral született, 3. napon indult be a tejem, 4. nap reggel jöttünk haza. 2900 grammal engedték ki a fiam.

Semmi segítségem nem volt, védőnő nem jött, csak mikor hazajöttünk, aznap. 1 hónaposan vittem a fiamat mérésre (kérdeztem a védőnőt, hogy miért nem talált el hozzánk?). Én döbbentem meg a legjobban. 2800 gr volt. A védőnő is csak nézett. Pedig szépen szopizott, vagyis azt hittem. 2 hetes korától átaludta az éjszakákat is (este 11től, reggel 4ig). Minden szopi után jókat aludt, sőt még fejni is tudtam. 1 hónapos korára 2 liter tej volt lefagyasztva. Mondta a védőnő, hogy a lefejt tejet adjam neki vissza szopik után. Na, hiába próbáltam, ki is bukta az egészet.

Akkor hetente kellett hordanom mérésre, 2 hónapos korára 3710 gr volt. Akkor sem és azóta sem tudtuk meg, hogy mitől fogyott, de nem nyúltam tápszerhez. Szépen szoptattam tovább.

Most 22 hónapos, 10 kg körül van.

2011. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ma kellett mennünk védőnőhöz és ott mértük kórház óta először! most hoztunk el tőle egy mérleget és már el is kezdtem irni és mérni mindent. amikor elhoztuk a kórházból egy kicsit sárga volt, de 1 napra rá, kijött a doktornő és a védőnő és mondták, hogy minden rendben van! a baj az, hogy ő bealszik szopizás közben és állandóan nyoszogatni kell, ma példáuul 12-re mentünk védőnőhöz, 11 órától etettem több, mint fél órán keresztül, kb. 1 körül jöttünk el, de akkor már üvöltött, mondta is a védőnő, hogy már biztosan nagyon éhes, de amint cicire raktam szivott párat és már aludt is. egyszerűen nem tudtam felébreszteni, igy sirva hivtam a védőnőt, hogy mit csináljak? azt mondta fejjem le a tejet és adjam be neki kiskanállal, nehogy kiszáradjon, mert a kis bőre már nem ruganyos egyáltalán! továbbá rám parancsolt, hogy két óránként fel kell keltenem megetetni, amig nem jön helyre. nem sirós baba egyáltalán, ha felébred csak akkor szokott sirdogálni, de akkor ciciztetem és minden oké, utána akár nézelődik is. én azt hittem, hogyha éhes maradt volna, akkor sirt volna! lehet nem vagyok még kész az anyaságra? Istenem, minden kezdet ennyire nehéz, vagy csak én nem tudom megoldani a problémát?
2011. júl. 21. 15:42
 6/19 A kérdező kommentje:

Kedves 15:40-es!


Nyugtatóak a szavaid, csak a te babád esetében 1 hónap alatt fogyott le 10 dkg-ot! az én babám viszont 1 hét alatt 37 dkg-ot! ez rémisztő!

2011. júl. 21. 15:48
 7/19 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,fogynak születés után!!!!Én kicsim 3250-el született,10 nap után jöhettünk haza-nagyon besárgult,még lámpázták is és 10 naposan volt 3050 gr,tehát 50-et fogyott!!!!!!És így kiengedtek minket,ébresztgetni kellett és noszogatni evés közben.Ha cicizik és érzed,h enyhül a szopi akkor birizgáld a kis talpát,a fülét,füle tövét,a kulcscsontnál,hogy ne aludjon el a cicin.Ne aggódj pár nap alatt úgy fog cicizni,h csuda!!!Én fiam az egy hós státuszon 4200 gr volt,tehát 20 nap alatt több,mint egy kilót hízott.Csak a születés kifárasztotta nagyon és bizony ébreszteni kellett,mert ő olyan típus,h álmosabb,mint éhesebb,ez a mai napig így van,ha álmos képes a reggeli után ebéd nélkül 4-ig aludni nyugodtan.Bár már másfél éves,így már nem aggódom emiatt,eszik,ha akar.

Tehát mérd mennyit szopizik és NE AGGÓDJ!!!!!!!Nehéz,tudom,borzasztó nehéz,de tarts ki és meglásd minden rendben lesz!!!!Csak cici-cici-cici,ezzel teheted a legjobbat neki!!!!!

És nagyon jó anyukája vagy,hiszen ha kéri megetetetd,szépen alszik a pici,tehát nyugodt,csak kitartás!!!

2011. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

ne idegeskedj, biztos nagyon jó anya vagy! nem tudhattad!


én a védőnőt/gyerekorvost nem értem, ha hibáztatni kell valakit, akkor őket!

babám 2800g-al jött ki a kórházból, nekem keltenem kellett éjjel-nappal!

nem 3 óránként kelteni ahogy írták, hanem 3 óránként kellett etetni, tehát 2 óránént kellett keltenem mivel egy óra volt a szopi+ büfi, és a szopi kezdetétől kell 3 órának eltelnie!

1 hónap után mondták, hogy szépen hízik, már nem kell keltenem.

de a védőnő is, gyerekorvos is és a csecsemősök is a lelkemre kötötték, hogy ne hagyjam aludni, ha 2 óra telik csak el és megnyekken akkor is tegyem cicire!

és azért is szóltak, hogy legyen otthon mérleg.


szóval nem te vagy a hibás, honnan kellett volna tudnod?????

ne okold magad, most már tudod, szoptasd sokat és hamar megerősödik :)))

2011. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi baj nem lesz, csak nyugodj meg!!!

Az enyém is fogyott 2 hét alatt több mint fél kilót, a különbség annyi, hogy a gyerekorvos és a védőnő is tudott róla hogy nincs tejem és erőltették, hogy ne adjak neki pótlást. 2 hét alatt totál kikészültem és a stressz miatt esélyem sem volt, hogy beinduljon a tej (MINDENT kipróbáltam, csak a stressz nem múlt) úgyhogy a sarkamra álltam és elkezdtük a tápszert. Ma egy 20 hónapos örökmozgó erőművész, semmi baja nincs.

Te kezdd azzal, hogy megnyugszol. Semmi baja nincs a babádnak, csak fogyott egy kicsit. Ha bealszik szopi alatt masszírozd a kezét, lábát, fülét, finoman csipkedd meg, hogy felébredjen. És ne engedd 4 órákat aludni, max 3 óránként tedd cicire, mindenképp ébreszd fel az első néhány hétben. Ha beállt a súlygyarapodás és a színe is jó, akkor majd hagyhatod.

Szóval ne aggódj, minden rendben lesz!!!!! Ja, és a mérlegen ne stresszelj, nekem az volt a legrosszabb. Volt, hogy szopi után kevesebb volt a fiam mint előtte, majdnem kivágtam a mérleget az ablakon...

2011. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Köszi a pontosítást, írtam, nem tudom, mert fél füllel hallottam, nekem nem volt ilyen picurka a babám.
2011. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!