Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt az első pár hét...

Milyen volt az első pár hét az újszülött babátokkal mikor hazamentetek vele a kórházból?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Húzós,fáradt,de boldogsággal teli:)
2011. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Joyce ***** válasza:
Csodaszèp :) szavakkal el sem lehet mondani!Hètföi napon szültem,dèlutàn 5-kor, kedden màr reggel koràn itthon voltam a kis hercegnömmel.Az elsö hònap ismerkedèssel telt el, ès a furcs az egèszben,hogy mikor hazaèrtünk,nem volt frcsa hogy 3-an vagyunk màr :) mindha mindig is igy lett volna,szerintem az elsö hetek a legszebbek.
2011. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Az első két hónapban vagy anyukám,vagy anyósom napközben velünk volt. Elvégezték a házimunkát,segítettek a baba körül,nekem csak szoptatni kellet,tisztába tenni,és pihenni. Lét hónapos korára leszoktattam az éjszakai evésről is. Igaz,akkor is rövid volt az éjszaka még,mert est 10-11-től reggel 6-ig aludt csak. Ha véletlen felébredt éjjel,akkor kapott egy kis ánizsteát,és aludt tovább nyugodtan.
2011. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Hú, kegyetlen volt.

Hasfájós, sikítós, üvöltős babám volt. Konkrétan 7 hónapig, de az első pár hét az rettenet volna.

Egyrészt furcsa maga a helyzet: 2-ből 3 lett, többen vagyunk, valakiről gondoskodni kell, alkalmazkodni kell hozzá, az elején még nincs napirend, felborult a világ. Ezzel még valahogy megküzd az ember, de volt, hogy 12 órát egyhuzamban sírt szegény lányom és nem tudtunk vele mit csinálni. Hahh...nehéz volt, leginkább a tehetetlenség miatt, mert hogy minden kipróbáltunk, de nem tudtunk neki segíteni.

Nekem az első hetek a túlélő-korszak volt.

Amúgy csoda az egész: egy új kis élet érkezése. Igazi csoda, teli nehézségekkel minden szépsége mellett.


Most már tökéletes minden. 1 év telt el.

2011. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha egy szóval kellene jellemezzem, azt mondanám, mechanikus volt. Minden dolgot mechanikusan végeztem, szinte fel sem fogtam, mit csinálok. Most etetek, most altatok, most ringatok, most főzök, kb. ebből állt. Éjszaka félálomban keltem a kicsihez, olyan fáradt voltam, hogy igazából nem volt alkalmam élvezni az anyaságot. Kb. 2 hónapos korától jutottam el arra a szintre, hogy élevztem az anyaságot, nem csak tettem a dolgomat.
2011. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Izgalmas volt. Akartuk, jött, addig egyikünk sem volt baba közelében sosem. Mármint ellátni, fogni s hasonlók.

Kettecskén ügyesen csinálgattuk a dolgot izgalommal teli. Én egyedül maradni kicsit féltem az első 2 héten vele, de láttam, hogy minden rendben megy, és ez a félelmem el is múlt. Nagyon jó érzés volt, hogy itt van végre, és egyik pillanatban úgy tűnt, mintha nem is lenne, olyan sokat aludt, és csak evett, máskor pedig, bukott nagyokat, nem győztünk, tisztítani, pakolni, követni, izgultunk ez normális e, mennyi a norma stb., hogy na meddig tart még, aztán újra nyugi.

2011. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Borzasztó volt, akármilyen csúnyán is hangzik így leírva.

Mindig engem akart, fürdővízben visított, náthás lett, cumisüvegből tudott csak enni onnantól (téli baba), én mindenen túlságosan aggódtam, alig aludtam, segítség csak a párom volt...

Aztán úgy 6-8 hetes kora körül történt a csoda, angyali baba lett, 3-4 óránként enni kért, pancsoló vizicsibe lett, este 10-től reggel 6-ig aludt, napközben pedig boldogan mosolygott, nézelődött és pihent. Akkor kezdtem el élvezni én is és lettem nagyon boldog a kis csöppemmel.

2011. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörű, mondhatni euforikus hangulatban telt, és bár már lassan 1 éves lesz a kis Tündérkém, ezt az eufóriát még mindig érzem, ha eszembe jutnak a szülés körülményei, és az első pár hét, hónap. de általában elég csak ránéznem, és ugyanazt a felhőtlen, határtalan boldogságot érzem. Az első hetekben is jó baba volt. Evett, aludt. 2 hónapos koráig 3 óránként evett éjjel is. Azóta átalussza az éjszakát. A lehető legnyugodtabb baba-azóta is. SEMMI de SEMMI rosszat nem tudnék mondani!
2011. okt. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Katasztrofális!

Akkor tudatosult, hogy 3-an vagyunk és semmi nem olyan, mint régen. Kezdve a baba "cuccosaival", tápszer, cumisüveg, bimbóvédő, sterilizálás, mit hogyan, mikor, hova tegyem. Kész káosz volt a fejemben. A szoptatás egy rémálom volt (sajnos emiatt nem is gyakoroltuk sokáig), éjszakai felkelések etetni. Brrrrr. Most 7,5 hónapos, már sokkal-sokkal jobb a helyzet. Minden a "helyére" került, tüneményes baba.

2011. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Röviden kaotikus.
2011. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!