Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam kukián a bőr megreped...

Kisfiam kukián a bőr megreped és vérzik, pedig óvatosan húztam fel a bőrt és nem is teljesen. Miért reped meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert le volt tapadva. Ne aggódj, 1-2 nap és rendbe jön, de addig ne nyúlj hozzá.
2011. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idős a kisfiad, de egy év alatt, nekünk azt mondta a gyerekorvos hogy nem szabad húzkodni, pontosan azért, mert könnyen megsérül.
2011. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de nem húztam fel neki teljesen csak egy kicsit. és még is vérzet neki. félek hogy letapadt neki.:(((
2011. júl. 21. 21:20
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert hozzányúltál. Nem lett volna szabad. Lehetséges, hogy éppen most csináltál az élettani letapadásból valódi letapadást, amit csak sebész tud oldani rengeteg fájdalommal.

A kisgyerekek fitymáját nem szabad húzgálni, finoman se meg sehogy se, mert ez a vége!

2011. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Ne aggódj, valószínűleg gond nélkül meggyógyul majd! Én is jártam így egyszer, és miután nem piszkáltam, pár nap alatt helyre jött. Nekem a háziorvos megmutatta, hogy csak épp annyira szabad felhúzni, amennyire csak kibukkan a makk eg ypicit, tovább nem kell. Addig sem kellett volna, de sajnos megtette helyettem egy nővérke, amikor a nephrológián vizeletet vett a kisfiamtól, és előtte lemosta neki a bőr alatt. Emiatt kell mostmár nekem is tisztogatnom sajna.

Annak a hozzászólónak csak gratulálni tudok, aki minden hasonló kérdésnél felvázolja, hogy "sebészi úton, és rettenetes fájdalmak között"! Egyrészt ez egyáltalán nem biztos, másrészt ha megnyugtatni nem tudod a kérdezőt, akkor legalább ne taposs már bele szegénybe, így is aggódik, és nem akart rosszat!!

2011. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Na ez az.Mindenki mást mondd és akkor az ember döntse el mi van.Én bizony huzogatom neki minden fürdésnél,persze nem vadul csak amnnyire feljön neki.Ennek ellenére nálunk is történt már ilyen berepedés,vérzés.Az első alkalomnál nagyon megijedtem és levittem az orvoshoz.Megnézte és a következőt tanácsólta:Kamilla főzetet csinálljak tegyek bele pár csepp betadint és reggel este ezzel törölgessem át neki,utána pedig kenjek rá phlogosam kenőcsöt.Pár nap alatt helyrejön.Fáj szegénynek,meg biztos csíp,de muszáj.Egyébként ez csak az én véleményem,de őszintén...ne nyúljunk hozzá???A lányoknak is megmossák minden este a nunujukat nem?A fiúknak is ugyanúgy ki kell mosni szerintem onnan a pisit...
2011. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó..azt elfelejtettem,hogy egyébként ha feljött már,hülyeség az,hogy ne nyúlj hozzá pár napig...újra letapadhat.Én így tudom!
2011. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Három éves koráig egyáltalán nem kell hozzányúlni!
2011. júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!!! A 4.válaszadónak is szeretném megköszönni, és hogy kiállt mellettem!! Már csak annyit,hogy el viszem a kisfiamat dokinőhöz mert én tényleg csak egy picit húztam fel neki annyira,hogy még a makk sem látszott ki és már vérzett neki.:(((
2011. júl. 22. 00:28
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Épp ezért nem szabad picikét se húzgálni. :S
2011. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!