Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen napkrémet érdemes...

Milyen napkrémet érdemes venni (most 6 hós a babám és nagyon fehér bőrű)? Ki mit használ, mit ajánlotok (márka, faktorszám)?

Figyelt kérdés

Kislányom most 6 hós, de már most bepirosodik az arca, ha egy picit is megsüti a Nap.

Olyat szeretnék venni, ami nyárra is jó lesz neki. Olyat szeretnék, ami jó minőségű, könnyen kenhető és megvédi a kis bőrét, de azért egy kis színe is legyen , ne legyen ilyen kis hóka :).


2009. ápr. 4. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

áprilisi és májusi napsugárzás a leg veszélyesebb,ilyenkor van ugyanis a Föld a legközelebb a naphoz. az első áprilisi napsugarakkal együtt meg kell kezdeni a gyerekek bőrének kenegetését is. A gyerekeket legalább 30-as faktorszámú gyermeknaptejjel kell kenni. Fontos tudni, hogy a 30-as naptej a napsugarak 96,7 százalékát szűri ki, az 50-es, pedig 98%-át, tehát nem sokkal többet, viszont ez utóbbiban több a kemikália. Nem mindegy, mi ellen véd A normál naptejek, amiket SPF jelzéssel láttak el, csak az UVB sugarak ellen védenek, azért fontos, hogy olyan naptejet válasszunk, ami az UVA sugárzás ellen is véd. Ilyen pl. a Vichy Capital Soleil nevezetű napteje, ami egyébként víz és homokálló is (a gyártó állítása szerint). A vízálló naptejek felülete taszítja a vizet, ezért a vízben nem ég le a baba, azonban amikor ismét kijön a partra, a vízálló naptej már csak 50%-ban védi a kicsi bőrét. Léteznek extra vízálló naptejek is, ezek a vízből kijőve még mindig 80%-os védettséget nyújtanak, ezt tudja például az Eucerin gyermek napteje, amelyet a patikákban vásárolhatunk meg.A 2000 Forintos árkategóriában jó minőségű a DM Sundance napteje, ami ráadásul extra vízálló (bár elég vastag réteget alkot a bőrön, ezért a kosz, homok és a baba ruhája is beleragad, de pl. fürdőzéshez kiváló választás, mert nem jön le a vízben.

jó minőségű a Hawaiian Tropic babanapteje, ami Amerika első számú naptejcsaládja . Itthon bababoltokban vásárolhatod meg. 3-5000 Forint között kapható a Vichy, a Garnier, a Nivea és az Eucerin napteje. Ezek napvédelemből nem tudnak többet, mint olcsóbb társaik, azonban jobb az állaguk, nem fogják össze a ruhát, és vannak köztük kifejezetten érzékeny bőrűeknek készült bőrkímélő anyagokat tartalmazó változatok is.

2009. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Most már legalább tudom, mire ügyeljek, vásárláskor.

2009. ápr. 4. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én DM Sundance 50 faktoros napkrémet vettem 6 hós kisfiamnak.UVA és UVB szűrős, vízálló, nem tartalmaz tartósítószert és illatanyagot sem.

2009. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Babe 50 faktoros. Nagyon jó!
2009. ápr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ma vettem a 6 hós kislányomnak, a gyógyszertárban azt mondták ez a legjobb a babáknak: La Roche-Posay 4.500 ft volt.
2009. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a gyógyszertárban vettem néhány napja Vichy 50-eset, 3300 Ft-ért, kimondottan gyerekeknek való.
2009. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!