Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 honapos fiam mikor fog már...

18 honapos fiam mikor fog már beszélni? Annyira nem tudom elképzelni. Kb fél éve csak mutogat mindent. Meddig tart ez még? Annyira várom már a beszédet.

Figyelt kérdés
de olyan nehéz elképzelni hogy beszéljen.mindig csak a mamma,baba,papa,de ugyanez fél éve.nem fejlödne semmit?bár nagyon okos,mert mindent megért elmutogat,utasitást teljesit,ugyhogy ügyike
2011. júl. 22. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam 22 hónapos és ő sem beszél még !
2011. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két éves kora előtt nagyon kevés pici beszél.
2011. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eltarthat ez így még hónapokig is, de lehet, hogy egyszer csak nagyon meg fog eredni a nyelve. Tudod, hogy nem egyformák a picik. A szomszéd kisfiú 21 hónapos, amit beszél: NEM, és APA, ha nagyon baja van, akkor még AJA. Ezen kívül semmit, írd és mondd. Mindent csak elmutogat, és mindent megért. De náluk is már ez van hónapok óta.

Az enyém meg ehhez képest 22 hónaposan már mondatokban. Szóval óriási eltérések lehetnek a babák között, nyugodj meg, semmiről nem vagytok elkésve.

Fiúknál azt mondják, 2,5-3 éves kor között kezdenek el igazán beszélni. Ha 3 éves koráig nem beszél, akkor érdemes foglalkozni a témával, addig nem.

2011. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 22 hós kisfiam sem igazán beszél, 13 szót mond! Türelmesen várom h mikor ered már meg a nyelve.
2011. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 17,5 hónapos és ő sem beszél, pár szót mond, de leginkább mutogat és bólogat, a testrészeit, érzékszerveit elmutogatja, ha kérem. Ha kérem hozza az adott tárgyat. Szóval nagyon értelmes, én nem aggódok, te sem, mert a fiúk később kezdenek el beszélni, mint írta valaki 3 évesen, ha nem beszél, akkor van gond.


Szavak amiket mond a lányom:

- apa: apa/pa

- papa, mama, baba

- bá: bácsi

- kell, nem, be, kuka, kád, tej, tejcsi

- jeje: gyere

- vaú, bú, háp

2011. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!