Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy elítéltek ezért,...

Tudom, hogy elítéltek ezért, de szoptatok és fogyni szeretnék! Aki tud, segítsen! Aki pedig velem tart, jelentkezzen?

Figyelt kérdés

Szóval:

szoptatok IS...de tápit is kap a babám. Már ez eleve egy kudarc :( Hagyjuk is, ez másik téma. Szóval, össze kéne szedni magam, testileg, lelkileg. Benne vagyok a tornában is, étkezésben is...ha van valami "tuti".


Akkor sikerült teherbe esnem, amikor plusz 10 kilót felszedtem. Ehhez jött a havi egy kiló hízás, plusz vizesedés...

Összesen így majdhogynem 30 kiló plusz volt rajtam! Szülés után 11 lement.


Tehát még nagyjából 20 kiló a pluszom.

Már 10-nek is nagyon örülnék, ha le tudná adni.


Valaki tud segíteni?

1 hónapja szültem, 8 óra vajúdás után, császárral.


2011. júl. 25. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne mondj már ilyet, h kudarc, h tápszert is kap a babád! Az is nagyon jó dolog, h valamennyi anyatejet tudsz neki adni. Én is császárral szültem 8 hete, és nagyon nehezen indult be a tejem. Pár hétig volt elegendő az anyatej a babámnak, azóta én is kiegészítem tápszerrel. Pedig bevetettem minden praktikát (teát, méregdrága kapszulát, fejést stb.) Először én is elszomorodtam, de most már úgy vagyok vele, h minden nap ajándék, amikor anyatejet kap. Úgyh szerintem emiatt ne stresszelj!

Ami pedig a fogyókúrát illeti: nekem a mozgás vált be. Minden nap nagyokat (1-2 órát) sétálunk a kislányommal. De nem andalgunk, hanem tempósan tolom a babakocsit és lehetőleg olyan helyeken, ahol jó kis emelkedők vannak.

Emellett tornázni szoktam 1 órát és igyekszem visszafogni a szénhidrátokat. De nem drasztikusan, mert az kell a tejtermelődéshez.

20 kg-ot szoptatás mellett nem hiszem, h gyorsan le lehet adni, de havi 1-2 kilót különösebb erőfeszítés nélkül is fogsz tudni fogyni.

Sok sikert és boldog babázást!

2011. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem vagyok dietetikus és egészségügyis, de a környezetemben mégis sok az ilyen. Régebben sportoltam is, tehát nem áll távol tőlem ez a dolog.

Szóval, ha szeretnél szoptatni és jót is szeretnél adni a szoptatáskor a babádnak, akkor semmi fogyókúra, max amit az előbbi írt a hosszú séták. Sétálni így is, úgy is kell a babával.

Ha nagyon diétázol, akkor tejed sem lesz, még ennyi sem és tápértéke se nagyon lesz!!!

Ha mozogsz, akkor az az energia oda megy és nem a tejtermelésre, plusz a felszabaduló méreganyagok nem csak az egyéb mirigyekbe mennek bele, hanem a tejmirigyekbe is!!! Nem véletlen, hogy a szoptatós anyukáknak (többek között) fő a pihenés és a nyugalom, főleg az elején!!! Mert ugye az is más, ha már a babád is nagyobb és hónapok óta szopiztatsz.

Nekem is lenne leadandóm, - persze megmondom őszintén, nem annyi, mint Neked, - de nekem fontosabb, hogy minél tovább tudjam egészségesen szoptatni a babámat.

Aki pedig most a súlyoddal van elfoglalva, menjen a sunyiba!!! Gondolom azt mondanád, hogy magad miatt akarsz fogyni, de tuti tudat alatt más is bele játszik, azt meg kakáld le!

Szóval ez van: vagy szopi, vagy bomba alkat. :)

Később is le tudsz majd fogyni. Sokan mesélik, hogy a szoptatás alatt mennyit fogytak, pedig nem tettek érte semmit és éppen azért, mert a tejtermelés rengeteg energiába kerül. Én is szépen fogyogatok, pedig eszek rendesen és nem sportolok. Amúgy nem vagyok gizda alkat. Normálnak mondanám magam.

8 hósak vagyunk.

2011. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
de még az sem kizárt, hogy a szoptatás alatt magadtól le fogsz fogyni, na nem egyik napról a másikra, hanem szép lassan, bár ez lehet alkattól függ nem tudom. én is szoptattam, ettem amit akartam és mégis fogytam. a terhesség alatt 25 kg jött fel. nem azt mondom, hogy a régi lettem, de már nem vészes.
2011. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem is lehet szoptatás alatt fogyni,úgy hogy rendesen eszel mellette csak az édességet hagyd el,és sétálj nagyokat a babáddal.Én is kb30 kilót híztam terhességem alatt,majd abból lement egyből 8kiló.Hozzá teszem 78kilóval estem teherbe.Aztán 4hónapos volt a fiam mikor kiderült ha én tejtermékeket eszek az őnála csalánkiütést okoz.Tehát tejmentes diétára lettem fogva(se péksütemény csoki)pedig ezeket nagyon szerettem.De kilók elkezdek leolvadni rólam.Most már 74kiló vagyok,és még szeretnék fogyni.Még szoptatok pont ma egy éves a fiam.Meg még azt csinálom hogy este 6után nem eszek,megvacsorázok vele fogat mossunk aztán nincs több kaja.Mármint nekem,mert ő még néha eszik az apjával is.Nem mondom hogy könnyű volt de számomra is meglepő hogy mennyit fogytam(34kiló egy év alatt) holott előtte 78kiló alá sohasem tudtam menni.Remélem tudtam segíteni.Jó babázást kívánok.
2011. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!