Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposan már érti a NEM,...

10 hónaposan már érti a NEM, NEM SZABAD stb szavakat, kifejezéseket?

Figyelt kérdés
Kisfiam állandóan csapkod,ver,pofozgat.Rá szólok,de csak nevet rajta.Mit tehetnék?
2011. júl. 29. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
10 hónapos kisfiam már jól érti, ha tiltok neki valamit.Egyenlőre elég szófogadó, elég ha mondom, hogy nem szabad és abbahagyja. Persze aztán újra próbálkozik, de mindig erélyesen rászólok és egy idő után feladja és más rosszaság után néz:)
2011. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát,én 1 évesen kezdtem el azt,hogy megfogom a kezét és nem engedem el,közben határozottan rászólok,hogy nem szabad!!!eleinte nevetett rajta,de mikor tovább nem engedtem a kezét,akkor elpicsorogja magát,de többet nem nyúl oda..egy darabig :)
2011. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már 6 hónaposan is érti.

Az a különbség, hogy a memóriája még nagyon rövidtávú, (ezért kell 2 perc múlva megismételni, mert újra próbálkozik), illetve a kíváncsisága nagyon erős, tehát abban a pillanatban, amikor a tiltott dolgot szeretné, a "tanult tiltás" háttérbe szorul a motivációval szemben.


Az Rajtad is múlik, hogy milyen arckifejezéssel tiltsz. Ha komoly arcot vágsz és mindig ugyanúgy csinálod, és a cinkos mosolya hatására nem röhögöd el magad Te is, akkor meg fogja tanulni szépen.


Nálunk két gyerkőc növekszik 43 nm-en, számítógép, kenyérpirító és még sok minden "veszélyes" elérhető magasságban. Mindketten megtanulták, hogy mit szabad és mit nem.


6 hónapos kortól szabadon kúsztak-másztak, ha nem tudtam 100%-ig figyelni, akkor járókában voltak addig.

(2 és 4 évesek)

2011. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, az én gyerekeim közt van olyan, amelyik 8 vagy 12 évesen sem érti. Viccet félretéve, egyetértek az előttem szólókkal, Érteni érti, csak mivel nagyon pici még, sokszor, sokszor és igen nyomatékosan kell elismételni neki, mire meg is érti és emlékezni is fog rá. Csak kitartás!
2011. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Snapette ***** válasza:
Biztosan le leszek hurrogva, de szerintem vissza kell ütni. Nem az ütésen a lényeg tulajdonképpen, hanem a gesztuson, nem kell kéküljön a gyermek tőle, sőt. A kicsik nem azért ütnek, mert rosszindulatúak, vagy mert ártani akarnak, hanem mert ki akarják próbálni ezt az új felfedezést is, és meg kell érteniük, hogy a másiknak ez rosszul esik, fáj. Ezt a legkönnyebben úgy értik meg, ha magukon tapasztalják, és hangsúlyozom, nem az a lényeg, hogy meg kell pirosodjon a keze tőle, azzal én sem értek egyet, hogy verni kell a gyereket, de a gesztust felfogják, hogy anyuka 'megütötte őket', rosszul esik, és hamar létrejön a kapcsolás, hogy ők is ilyen fájdalmat okoznak, ha verekednek.
2011. júl. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!