Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák hozzátáplálásá...

Tápszeres babák hozzátáplálásánál ha már kiváltottatok egy étkezést, bébiételből mennyit eszik meg a baba egyszerre?

Figyelt kérdés
Légyszives írjatok kort,illetve hogy fiú v. lány és hány kg. Lassacskán én is szeretnék kiváltani egy étkezést (1-2 héten belül), és jó volna tudni a mennyiséget, nehogy annyit akarjak beleerőltetni, ami túl sok. Meg persze azt sem szeretném, hogy fél óra múlva eszébe jusson, hogy akkor még egy kis tápszert is enne... :o)
2011. máj. 24. 11:32
 1/5 anniebianca ***** válasza:
100%
Az én kisfiam a héten lesz 8 hónapos.4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de akkor még csak étkezések között egy kis gyümivel.Én a tízórait váltottam ki neki először, akkor olyan 70-80g-ot evett meg belőle, és ha jól emlékeszem még nem volt 5 hónapos.Folyamatosan nőtt az adag, ma már tízóraira megeszi a 130-150g gyümit is, délben a 200g husis főzeléket, uzsira is kb 150g gyümit vagy tejpépet eszik, bár ebben a nagy melegben az ő étvágya se az igazi. Kora reggel és este lefekvés előtt ő még 220ml tápszert iszik, így eszik ő naponta 5x.Remélem tudtam segíteni,sok sikert, szerencsét és kitartást a hozzátápláláshoz, nekem elég válogatós a picikém,remélem neked nagyobb mázlid lesz!:D
2011. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anniebianca ***** válasza:
Ja bocsi,előző lennék, elfelejtettem: 4050gmal született és 52cm-rel, most 8,5kg és 70cm.
2011. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bogyo110 ***** válasza:
Szia!Ez egy nagyon jó kérdés mert nálam is ez a dolog ál fent bár mi 3.5 fél honapossan keztük a hozzátáplálást mert születése óta tápszeres mi csak 2-3 napig kostoltunk aztán az én mohogolyo kislányom a negyedik napon tizoraira már egy háromnegyed bébi kaját ami 190grammos bevágott na mi azóta a tizórait váltjuk ki gyümivel és kb ennyit eszik meg minden nap vagy a felét ha csak a felét esz akkor viszont még kap 90ml tápit és azt is be szlupizza ugy hogy igen én sem tudom az adagolat lehet hogy tul is etetem bár nem szolt még érte most mult 4 hónapos !A 38 hétre születet 48 cm és 2700grammal most 59 cm és 5960gramm!
2011. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
5 honapos most a kisfiam 3 es fel honaposan kezdtuk a hozzataplalast,az ebeddel kezdtuk,120grammokat megevett 4 honaposan bebietelbol+valamennyi tapszer. Most 5 honaposan 180grammot eszik meg belole,most kezdtuk a tizorait kivaltani gyumivel,ebedre gyumi-csirkemell,vagy zoldseg-csirkemell a kajcsi. 38 heten szuletett 3570grammal es 50 centivel,most 8300gramm.
2011. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 5 hós mult, 3,5 hósan kezdtük mi is a kóstoltaást. már az ebéd ki van váltva, tizórai nincs, így a gyümölcsös dolgokat délután eszi. Ha üvegest adok neki akkor egy egész üveggel, ha készítem akkor igyekszem ugyanúgy 190 gr körül adn neki + ilynekor teával kínálom evés előtt pár kort, meg közben és ha kész akkor is iszik egy kicsit.most kb 7,5 kg és 69 cm. Nagyon sokat mozog , ezért sokat eszik, de nem egy pufóka.:)
2011. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!