Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen 1 évesed napi étrendje...

Milyen 1 évesed napi étrendje és alvásrendje?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Este 8-tól reggel 7-ig alszik. Napközben 11:30-tók kb. másfél, két órát. Csak egyszer alszik napközben.

Étrend: tejmentes diétára fogta az orvos, így tejféléket nem eszik. Reggeli általában egy-két szelet kenyér lekvárral, zöldségkrémmel, mikor mit csinálok neki. Tízórai két barack, alma, vagy meggy, van hogy csak felszeletelem neki, van hogy turmixolom és kikanalazza, de akkor a fél ház olyan:) Ebédre zöldségeket főzök hússal, vagy májjal. (Cékla, zöldbab, sárgarépa, cukkini, padlizsán, burgonya, karalábé, spenót stb.) Délután vagy grízt főzök meg vízben, vagy kukorica darát és édesítem valamilyen gyümölccsel. Este újra főzelék, vagy ha nincs időm főzni, akkor kenyér. Tápszert nem kap. Ezen kívül eszik kölesgolyót és nagyon ritkán babapiskótát, meg tésztaféléket.

2011. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


az én kisfiam is most kezd átállni az egyszeri alvásra,de néha még kétszer alszik,összesen 2-2,5 órát.Este 9kor alszik el,reggel 7-ig,néha megébred hajnalban,olyankor szopizik.

Reggel 7-kor szopival indítunk,aztán odaül az asztalhoz velünk reggelizni 9-kor,de csak pár falatot eszik.11-kor,elalvás előtt megint szopizik.Ha felébred ebédel,amit mi eszünk,ebből már megeszik rendes adagot.Délután megint szopizik egyet.18 óra körül adok neki gyümölcsöt,gabonával.20 óra körül vacsorázunk,de szintén csak pár falatot eszik.Elalvás előtt szopizik egy nagyot és utána alszik,általában reggelig.

Tiédnek,hogy alakul a napirendje?

2011. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Még várok, hátha ír még más is.

Kedves 2. válaszoló:

Az én kislányom 10 és fél hós, csak kiváncsi voltam, 1 éves korban(ami már közel van) másoknak, mennyiben más a napirend.

Tehát:

Reggel:tápszer, később kis csipegetés pl vajas kenyér.

Alvás:kb 9-10

Tízórai: gyümölcs pl rizzsel

Alvás: kb 13-14:30 elalváshoz tápszer, ez az ebéd is egyben kb 170 ml

Uzsonna: zöldség hússal

Vacsora kb 250 tápszer

Alvás 19:30- 06:00 Éjszaka csak ritkán ébred enni kb 2 hetente 1x, 100 ml tápszert.

2011. júl. 30. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 1 évesem vagyis 14 hónaposom reggel 9-körül ébred akkor tápszer ált. 2dl aztán 11 körül gyümölcsöt v. kenyeret ,perecet,péksütit hajlandó enni vagy "Honey Mobit"régcsál a Hipp-től,11.30-tól 13.30-ig vagy 14-ig alszik azután ebéd főzelék hússal ált. amit mi is eszünk-ha az nem pörkölt v. sült hús és nem fűszeres mert akkor külön főzöm neki.Du. 17-kor uzsi joghurt vagy gyümölcsös túró ha megeszi,ha nem csak paradicsom v. idénygyümi magában este 19.30-20 körül vacsi főzelék vagy péksüti fürdés és 20.30 még 2 dl folyékony tejpép v. tápszer utána alvás.
2011. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!