Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokos láza lehet egy...

Hány fokos láza lehet egy babának a fogzástól, és hány napig tarthat?

Figyelt kérdés
10 hós babámnak péntek du.óta hőemelkedése van (37.2-37.5)napközben,este pedig lázas (38-38.5).Az orra nem folyik,nem köhög.Két alsó fogácskája 1 ill.2 hete tötr át.Attól még lehet most hőemelkedése,,vagy az csak addig lehet amíg át nem tör a fogacska?Egyébként nyáladzik is ezerrel,még a nadrágját is úgy összevizezte tegnap elől,hogy azt hittem pisis.Lehet,hogy jönnek a felsők?
2011. júl. 31. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Fogzástól nem lehet lázas. Valami más oka van, ami talán összefüggésbe hozható vele.
2011. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekek nem ázasodnak be a fogzástól. Kis nyári vírus lesz az...
2011. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szia. nálunk igen is belázasodott fogzásnál. 2 napig volt, 38,2-38,3 volt. aztán amint áttörte az ínyét elmúlt. Szerintem ha áttörte már nem kéne hogy lázas legyen.
2011. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Asszonyok!!! Magától a fogzástól nem lesz lázas egy gyerek. CSak ha begyullad. De az magyon ritka.
2011. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Inkább vidd orvoshoz, mert lehet, hogy vmi vírus.
2011. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, nem pontoztok le, de leírom a saját tapasztalatunkat. A kislányomnak 6 hósan először hőemelkedése volt, majd estére láz. Ezt csinálta 4 napig. Az első lázas nap után vettem észre, hogy kint van egy alsó metsző foga. Előtte volt már 2 neki. Rá egy napra megint áttörte egy, rá 2 napra még egy, és a 4. is 2 héten belül. Tehát 2 hét alatt tulajdonképpen 4 foga jött ki. Amint a 3 kijött (3-4 nap), el is múlt a láz és a széklet (jellemzően fogbújós állagú). Most hirtelen a semmiből múlt csütörtökön belázasodott (délben). 38,5-re. Estére felment 39,7 volt a legtöbb. Másnap rohantam vele az orvoshoz, azt mondta, hogy semmi baja, viszont látja, hogy a fogai nagyon dúródnak kifelé. Hát, nézegetem már egy ideje, mert valóban (8 metsző már kint van) teljesen látszik a fog felszín, csak még nem tört át. A rágók biztosan nem olyan élesek. Erre másnap reggelre képzeljétek, már nem is volt láza, viszont kijött egy fogacska. Szóltam a dr-néninek, azt mondta, hogy na akkor az én lányom cáfolja a nagykönyvet. Nem is kapott hál Istennek gyógyszert. És a pláne, hogy szombat reggel szintén kijött még egy alul is. Na, ezért volt az én kincsem ilyen lázas. Amikor 1 jött egyszerre, meg sem éreztük, csak éreztem, hogy reszel, amikor több, így járunk.
2011. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor Ti szerencsések vagytok, hogy "csak" a foga miatt lázasodott be. :)

Na mondjuk a láz sehogy nem jó! :(

2011. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!

Most jövünk az orvostól,és úgy tűnik,hogy hozzátok hasonló cipőben járunk.AZt mondta a dokinéni,hogy fogzik szegény ezerrel,más baja nincs.Állítolag nagyok lesznek a metsző fogai,azért viseli meg ennyire.Egyébként ma nem volt láza.Tegnap ő is produkált egy átlagosnál lazább,kisit nyálkásabb székletet,de nem volt hasmenéses,csak laza.

Egyébként 3.babám,és mindháromnál okozott náthás tüneteket,és hőemelkedést,lázat a fogzás.Nem minden fogacska,és volt olyan is,hogy csak egy napig volt 38 fölött a hője.Szóval minden fog é minden gyerek más,és így a harmadikál,pláne ezek után,kijelenthetem,hogy orvosok véleménye ide vagy oda,a fogzás igenis csinálhat lázat!

2011. aug. 1. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!