Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy eves kortol hogy kell...

Egy eves kortol hogy kell adni a tehentejet a babanak: felforralva, keverve teaval vagy hogy? Eddig tapszert evett, fel evtol pedig adtunk kajat is amit szabad volt.

Figyelt kérdés

2011. nov. 2. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!

Itt az oldalon 66 ezer féle választ fogsz a kérdésedre kapni! Mindenki máshogy csinálja, sokan még nem is mernek 1 éves kortól tehéntejet adni! Többek között én sem, nekem a doktornő határozottan kijelentette, (többször is rákérdezetm), h 2 éves kor alatt semmi esetre sem javasolt! de ez az a téma, amiben mindenki teljesen mást mond, (mikor, hogyan, mennyit stb.)

Privi tanács: válassz ki egy olyan embert, akinek 100 %-osan megbízol a szavába, és arra hallgass! (nekem ez a személy a gyerekorvos volt)

2011. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tökre egyet értek az elsővel. Olvastam már annyiféle választ, hogy belefájdult a fejem. Ez tényleg az a téma, hogy mindenki mást csinál.

Én még nem adtam lányomnak tejet (13 hónapos) orvosi javaslatra. Tejitalt kap, és a főzelékeit fogom először tejjel elkészíteni majd (most joghurttal csinálom), és ha arra jól reagál, akkor majd később adok neki innivalóként is.

2011. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már evett többféle tejterméket, mint pl. joghurt, tejszelet, túrórudi, akkor nyugodtan adhatod neki a tejet is. Először felesben. Azaz fele forralt víz, fele forralt tej. Ha semmi baja, akkor a vizet folyamatosan csökkentheted és a végén marad csak a tej.

Bár én a vizet is kihagytam és semmi baja a gyereknek.

2011. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1 éves korától fogva bolti tejet kap.De persze előtte már kapott tejtermékes dolgokat.Én 2.8-as tejet adok neki felforralva.Úgy kezdtük hogy először csak reggel kapott rendes adagot,és mikor láttam hogy nincs tőle baja akkor már este is azt kapta.És soha nem kevertem tápszerrel meg nem is hígítottam.
2011. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

elsővel egyetértek, leszámítva a konkrét kérdésre adott válasszal. erre nem millió válasz van, csak egy, a bolti, pasztőrözött tejet nem kell forralni, mert már felvan, a házitejet kell. és nem keverünk a tejbe se vizet, főleg teát nem, pici cukrot lehet, bár én ellene vagyok, és szintén 2 éves kortól adtam a fiamnak, 1 évesnek nem adnék, korainak gondolom, de ezt neked kell eldöntened.


eleinte tápszerhez tegyél nagyon pici tejet, és növeld

2011. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Szűk ismerőseim közül:

1. a bolti tejet is forralja, biztos ami biztos alapon

2. a "rendes" tejet sem forralja, mert úgyis bevizsgálják mielőtt a kocsiba kerül

3. nem ad bolti tejet csak "rendeset", mert az igazából por alapú vízzel visszahígított

4. nem ad "rendes" tejet, mert túl nehéz a babának

5. felesbe hígít

6. negyedesbe adja

7. egyáltalán nem hígít

8. felesbe tápszert, tejitalt stb.-t tesz bele

Méghogy nincs százezer variáció, még ragozhatnám a kérdést napestig!

Első voltam!

2011. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

variáció van, amiket anyukák kitalálnak maguknak, de bármelyik orvost, védőnőt, hozzáértőt megkérdezel, azt fogja írni amit én :)

bocs ha kötekedésnek tűnt, nem annak szántam!

2011. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!

Én sem akarok kötekedni, de tény, hogy számtalan variáció van, és mindenkinek magának kell eldönteni, h melyiket alkalmazza a saját csemetéjénél!

Személyes tapasztalat: a védőnőm azt javasolta, h 1 éves kora után nyugodtam adhatok neki bolti tejet, de a házit inkább ne, mert az túl erős a gyomrának! a doktornő, kihangsúlyozta, h 2 éves kora alatt semmiképpen ne adjak, de ha utána adok, akkor mindenképpen csak hígított házi tejet adjak!

Szóval én sem kötekedem Veled, de orvosok és védőnők is teljesen más állásponton vannak a kérdésben, ezek nemcsak az anyukák "variációi", amit felsoroltam!

Egyéb: engem személy szerint ez nagyon elbizonytalanít: mást mond a barátnőm gyerekorvosa, mint a mi gyerekorvosunk, és megint mást a védőnő! Akkor Te szerencsés helyzetben vagy nagyon, ha Neked mindegyikőjük ugyanazt mondja! De személyes tapasztalatom alapján nincs egy egzakt irányelv és útmutató ebben a kérdésben, mert különben nem lenne ennyire sok bizonytalan anyuka!

2011. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!