Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Germicid-c-t lehet adni...

Germicid-c-t lehet adni felváltva Nurofennel? Különböző hatóanyag?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen lehet adni

asszisztens

2011. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, különböző, lehet adni.

Germicid:

Hatóanyag: Aminophenazone, kombinációk psycholepticumokkal

Nurofen:

Hatóanyag: Ibuprofen

Csak a leírást kell megnézni. Ha a papír már nincs meg, hasznos a gyógyszerkereső:

[link]

2011. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. júl. 31. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, 3-4 óránként felváltva
2011. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az én kisbabám is lázas beteg péntek este óta.Vírusos torokgyulladása van, lázas, és néha a hasa is megy.Szombaton ügyeletre vittük, mert a Nurofen nem vitte le a lázát.(ilyen még soha nem volt, szegénykém fogyott is péntek óta 70 g-ot, mert fele annyit eszik)Azt mondta a doktornő, hogy 3*2,5 ml Nurofen, és ha nem hat, akkor Germicid.Szombat délután 5-kor adtam neki kúpot, másnap reggel láztalanul ébredt.De sajnos vasárnap estére újra 38, 3 fokos láza volt.Már nagyon szenvedünk!Szóval lehet adni a kettőt.Tegnap este kikakilta a kúpot fél óra múlva, fogalmam sem volt, mennyi szívódott fel, de mivel maradt a 38, 3 fok levonva, így adtam neki Nurofent is.Nem fektethettem le lázasan.Annyira sajnálom szegényt!Még azt is mondta a doktornő, hogy cserélgessük a Nurofent és a Panadolt, persze nem egyszerre, hanem 4-6 óránként.Hátha a Panadol jobban beválik.Eddig jó volt a Nurofen, de ez a vírus nagyon megviseli..
2011. aug. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó szegény!Jobbulást nektek!Ma voltunk doktor néninél,és kiderült,hogy csak fogzik szegény,attól lázas (37.-38.6fok között)péntek este óta,de ma már nem volt semmi hőemelkedése,így még az elmaradt oltást is megkapta szegénykém.
2011. aug. 1. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, hogy csak fogzik, annak legalább van értelme..Én is ebben bíztam, mikor mentünk az orvoshoz, de sajnos nem fogzás..De ma már jobban van, csak az étvágya nem a régi még.
2011. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez, csüt. óta, vírusos mandulagyulladás, magas láz. felváltva adom a két kúpot, de mellé még napi 3-4 hűtőfürdő kellett, mert egyik se vitte le. mára lett lázmentes.

jobbulást!

2011. aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!