Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom tegnap kapta meg a 18...

Lányom tegnap kapta meg a 18 hós kötelezőt, plusz prevenart. Este már belázasodott, eddig nurofen kúpot kapott, de azt 6 óránként lehet adni. Itthon csak naturlandos suppositorium van, adhatom ezt felváltva a nurofennel 4 óránként?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert túladagolod és kórház lesz a vége. A vizes lepedőzéssel próbálkoztál már? Az nem gyógyszeres és azonnal hat, sőt korlátlan számmal alkalmazható. Ha még ez sem segít, akkor a hűtőfürdőt javaslom.


Amúgy is vigyázz a gyógyszerekkel! Egy lázas gyerek nem eszik túl sokat és a gyógyszer megterheli a gyomrát, ami nagyon tud fájni.

2010. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel az oltástól lázas, az úgyis le fog menni magától is, ma este már nem lesz semmi baja. Addig maradj a nurofennél, ne adj neki többet, mint kéne, és mást sem.

Ne aggódj, nem lesz baja. Igyon sokat.

2010. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hűtőfürdőztem éjszaka, borzalmas volt, alig tudtam lefogni, max. ha 2 percet volt a vizben. Orditott meg feszitette magát, ki akart ugrani a kádból.
2010. aug. 11. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:

A Nurofen hatóanyaga ibuprofen, az antipiretikus kúpé elvileg más (nézd meg a dobozon). Így IGEN, adhatod a kettőt felváltva. Én 3 óránkénti váltásban szoktam adni, amikor a lányom lázas, mellette hűtőfürdőzünk is. És én vagy a férjem olyankor be szoktunk mellé ülni a kádba, mert különben nem marad benne.

A jó hűtőfürdő: arról a hőfokról indítod, amilyen a láza, és fokozatosan csökkented kb. 29-30 fokosra a vizet. A víz érjen a szíve fölé, utána töröld jó szárazra, majd vékonyan öltöztesd fel ill. takard be (vékonyan). A jó hűtőfürdő 0,5 fokkal viszi le a hőt, ha nem mozdul lefelé, akkor fél óra múlva újra lehet ismételni. (Ezeket egy gyerekorvos tanácsolta, akit ügyeletből hívtunk ki tavaly, amikor elkaptuk a háromnapos lázat.) Én a lázcsillapítót a hűtőfürdő után szoktam beadni.

2010. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt az oldalt: [link]

Itt van egy táblázat a különféle lázcsillapítókról.

2010. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom jövő héten kapja pont 1 hét múlva ezeket az oltásokat,már előre félek,nehogy belázasodjon ő is.Én Germicid kúpot szoktam adni neki,az hamar leviszi a lázat,ill. Nurofent-szirupot.
2010. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer a válaszokat. Szerencsére délutánra már csak hőemelkedése volt, estére meg teljesen láztalan lett.
2010. aug. 11. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!