Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lenne a fémallergia,...

Ez lenne a fémallergia, fülbevalónál?

Figyelt kérdés

lányom 5 hónapos volt mikor kilyukasztották a fülét. amit belelőttek azt mondta a csajszi maradhat benne nyugodtan, de minimum 6 hétig. nem szedtük ki amíg nem kapott arany fülbevalót. Ezt a lyukasztás után 4 hónappal volt. már a belelőtt fülbevalónál is láttuk hogy a füle mögött a hajlatban a koponyánál száraz bőrcsík van, illetve a cimpájánál alul is száraz a bőr.azt hittük azért mert sokat piszkálja meg hogy nem arany. aztán betettük az aranyat, ugyanez volt, és el is vakarta, vérzett is neki. kivettük, vártunk két hetet. azóta megint megismétlődött. most a fülében van kb. 3-4 napot és kivesszük kb. egy hétre. már van neki 3 féle aranyfülbevalója, de mindnél ez van. ez lenne a fémallergia vagy piszkálja és azért ilyen?

gyógyszerész unokahug azt ajánlotta kenjük be a cimpát belemaszírozva a lyukba Tetran kenőccsel és alkoholba áztassuk a fülbevalót. azt mondta pár hét és megszűnik az irritáció.


2011. aug. 1. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Általában a fémallergia akkor fordul elő, ha bizsuval érintkezik a bőr, igazi aranynál és ezüstnél nem, legalábbis nálam így van... :-) Lehet, hogy a bőrének még "új" a fülbevaló és hozzá kell szoknia.. Nem tudom, csak tipp.. :-)
2011. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

dede, a sárga aranytól kijöhet a fémallergia, hisz az nagy részben réz és ezüst. az ezüst szintén allergizálhat erősen, a réz meg aztán pláne!

vegyél neki fehéraranyat.


ne kísérletezzél azzal, hogy mindig pár napra visszateszed, ez a lehető legrosszabb!!! ugyanis így felerősíted az allergiáját :(

2011. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
szerintem is, meg kell szoknia. Én azt hallottam, minél nagyobb a baba annál nehezebben szokja meg a fülbevalót. Lányomnak 6 hetesen rakattuk be kapott egy folyadékot amivel kenegetnem kellett (azt hiszem kodain volt). Neki is volt egy kis ilyen hámlás, sőt egy pici gyulladás, gennyezés is az elején. A hámlás után teljesen megszűnt a dolog. Ő előnyben volt, mert ugye 6 hetesen nem tudta piszkálni. Naponta átmozgattam neki még azután is amikor már nem kellett kenegetni. Én nagyon sokáig nem vettem neki ki. Aztán kicseréltem egy aranyra és nem is jött elő. Bár mindenki más. Én pl nem vagyok fémallergiás mégis a fülem csak az aranyat bírja (még az ezüsttől is begyullad), de ha pl fülbevalót cserélek akkor is pár napig begyullad (még ha másik aranyat rakok be akkor is). Én ezért azt mondom próbáljátok meg újra, szerezzetek be egy ilyen, vagy hasonló kencét (ha nincs, szerintem ilyen pircingeseknél is szoktak adni, vagy talán adnak a gyógyszertárban is valamit) és arannyal kezdjétek. 2-3 hét alatt kellene valami javulás.
2011. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok. nézd meg, hogy van-e titán fülbevaló, én nem tudom.

nekem az órám titán, csak ezt és a fehéraranyat bírom, sok +os nikkel allergiám van, még a nikkel tartalmú zöldség-gyümölcsöket sem ehetem, tényleg ne tegyél a fülébe aranyat nehogy úgy járjon ahogy én :(

2011. aug. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az unokahug füle is gennyezett mert allergiás volt és ő ezt a tetránt használta rá. de ő sem tudta megmondani hogy a lányomnak ez allergia vagy sem.
2011. aug. 1. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!