Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan telik egy napotok...

Hogyan telik egy napotok 2-2,5 éves gyermeketekkel? Sokat beszél már? Mit szoktatok játszani?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
30 hónapos lesz a hónapba kisfiam. Kb. 2 hónapja beszél mondatokban. Be nem áll a kis szája. Reggel amint kinyílik a szeme, máris mondja a szöveget. Mesét "olvas", mondókákat mond. A szobatisztaságot még nem akarja, de még rá is ér, mire oviba megy.Egyébként bölcsis. Most itthon vagyok én is szabin, így ugye ő is itthon van. Reggel 7-7.30 körül ébred, 8 fele reggelizünk. Utána sétálunk, vagy csak a boltba megyünk. Főzünk, vagy segít vagy játszik a szobában, közbe ki-ki rohangál hozzám a konyhába. Ebéd után alszik (már ha alszik), utána séta, vagy játszunk itthon. Építünk, autózunk, gyurma, rajzolunk. DE nagyon el van egyedül is,nem mindég igényli, hogy játszak vele. Fél 7 fele vacsi, 7 fele fürcsi, 9 fele megyünk aludni.
2011. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a beszéd szinte napról-napra jobban megy,de ezt csak mi értjük :) (még) A napok most változóan telnek mert az időhöz is alkalmazkodni kell. Ő ha nem éppen engem nyúz,hogy cipeljem minden felé,a szobát bombázza szét. Na akkor nagyon jól elvan egyedül is. Ha ki tudunk menni mindig du.-i alvás után, mert addigra úgy ahogy végzek mindennel amit nekem csinál.(kupi) Este 7-kor fürdés(ez nyáron jó időben tolódik), aztán legkésőbb 9-kor alvás.
2011. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves kisfiú. Délelőtt kirándulás, séta, vásárlás, játszótér.

Délután ált. itthon játszunk: fakocka, autó, szerepjáték, hugát tornáztatjuk, segít minden házimunkában.

Utcán bogarászik, minden bokorról, fáról leszedjük a bogyóit, minden bogarat megszemlél.

Egész nap löki a szöveget, kérdez, nem lehet lelőni:)

Szobatiszta 2 hónapja, délutáni alvásnál is-márha alszik, akkor is felébred, ha pisilni-kakilni kell, nincs baleset.

Sokáig fürdik a kádban este, pancsol edényekkel, a habbal, viráglocsoló priccelővel.

Mindent egyedül akar csinálni. Egyedül eszik, öltözik, vetkőzik, segít cipelni a szatyrot, orrát kifújja egyedül, a kádból is egyedül jön ki.

Játszótéren főként a 4-6 évesekkel játszik.

2011. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves már nagyon szépen,tisztán jol ragozva beszél,de ha valamit nagyon gyorsan akar mondani még haladzsázik,de szépen beszél,mesél éneke,mondókázik.kedvence a puzzle,a mesekönyvek,a szinesek és a szinezőkönyvek,gyurma,álltalában szót fogadó,ha valami rosszat csinál autómatikusan bocsánatot kér,szeret nagyobbakkal játszani,szokott kaluzost,boltosat játszani,imád kismotorozni.reggel boltba megyünk játszóterezünk,aztán segít főzni,közben játszunk együtt,vagy takarítünk együtt,ebéd alvás,aztán délután mindig ami eszünkbe jut, és persze idő függő is.2 hónapja szobatiszta már a délutáni alváshoz is,este még nem.
2011. aug. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szeptemberben lesz 2,5 éves, egész nap beszél, kérdez.

Mostanában ritkán járunk játszótérre, kertes házban lakunk, van medence, bár az is 2 hete letakarva.

2011. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szeptemberben lesz két éves a fiam.mondatokban,ragozva tisztán,helyesen beszél,mondókákat mond,énekel.

reggelhét körül kel,akkor még pihengetünk,mesét nézünk,közben tejital ivás.én felkészítem közben az ebédet,majd nyolc körül pár falat reggeli.utána pakolászunk,rendet rakunk,házimunka stb.majd kilenckor elindulunk a játszótérre,útközben vásárolunk,ha kell.11 után elindulunk haza,fél 12-kor ebéd,déltől 2-3 óra alvás.ha esik az eső,akkor nem megyünk ki,csak ha muszáj,akkor viszont gumicsizma,esőkabát és pocsolyázás van.felkelés után játszunk,utána uzsonna,majd ha jó idő van séta,játszótér,ha rossz,akkor játék itthon.nagyon szereti a mondkákat,énekeket,ezen kívül gyurmázunk,rajzolunk,hintázunk,meg a játékaival játszunk

még nem szobatiszta

2011. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Nekem májusban volt 2 éves a fiam. Pár szót mondd, nem akar beszélni, bár nagyon ügyesen megérteti magát. Szeptembertől bölcsibe fog járni. Délelőtt mesenézés, ebéd készítés. 12-13 körül alszik 1-2 órát. Délután kint vagyunk az udvaron, ha az idő engedi. Hintázunk, homokozunk, aszfaltkrétával rajzolunk. Este 9 körül fürdés, tejívás és alszik reggelig. Imád rajzolni, meséskönyvet nézegetni, építőkockázni, és kirakózni.

Köszönöm mindenki válaszát:)

2011. aug. 2. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!