Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan autós gyerekülés...

Létezik olyan autós gyerekülés, ami 9-36 kg-ig használható, ugyanakkor beköthető a menetiránynak háttal és megegyezően is, ill. dönthető több fokozatban?

Figyelt kérdés
Eddig csak olyan háttal is beköthetőeket sikerült találnom, amelyek 0-18 vagy 0-25 kg-ig használhatóak. Gyártanak egyáltalán?
2011. aug. 2. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nincs ilyen ekkorában. Gondolj bele, 36 kg-os lehet akár egy 10-12 éves gyerek is, hogy ülne háttal bekötve? :))


Amúgy a húgom ilyen mániákusan háttal bekötős, nekik a 9-18 kg-os ülés is háttal van bekötve. A gyerek most 10 kg és 11 hónapos. Hááát.. nem tudom. Lehet, hogy biztonságosabb, de én rajtuk kívül még sosem láttam ilyen háttal bekötött gyerekülést, pedig ahol lakunk, iszonyat sok a gyerek és az autó is (hatalmas lakóparkban lakom).

2011. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem is gyanús, hogy nincs ilyen :-)

Amúgy nekünk azért kell háttal bekötős, mert még pici, nem ül, nem tartja annyira stabilan a fejét, hogy egy hirtelen fékezésnél ne legyen baj, viszont már túl nagy ahhoz, hogy a babahordozóban vigyük. A babakocsihoz vásárolt babahordozó 10 kg-ig van, ő meg nemsoká akkora lesz. Annak meg nem látjuk értelmét, hogy vegyünk egy 0-13 kg-ig való babahordozót, akkor inkább már 0-18 kg-ig ülésben gondolkodunk.

2011. aug. 2. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
1 éves korig háttal kell bekötni!
2011. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

9-36-os között ilyet biztosan nem találsz. Szerintem inkább keressetek 0-25-öset, azt háttal is be lehet kötni, vagy ha tudjátok, húzzátok még egy picit a bébihordóval addig, amíg nem ül stabilan.

A második hülyeséget írt, mert nem 1 éves korig kell háttal bekötni, hanem addig, míg nem ül stabilan egyedül a gyerkőc. Érdekes lett volna pl. az én 1 éves, 11 kg-os gyerekemet bekötni háttal bármilyen bébihordóba is....

2011. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. aug. 2. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem 1 éves korig kell háttal bekötni, hanem addig, míg nem ül stabilan egyedül a gyerkőc."


Ez nem igaz, 1-1,5 éves korig mindenképp de 4 éves korig ajánlott háttal. Mindegy, hogy tud e ülni.



"Érdekes lett volna pl. az én 1 éves, 11 kg-os gyerekemet bekötni háttal bármilyen bébihordóba is...."


Miért lett volna érdekes? Létezik ilyen gyereknek is reboard azaz háttal beköthető ülés.

2021. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!