Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a gyereke 16 hónaposan ment bölcsibe?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy lesz egy munkahely ahová tudnék menni dolgozni. Kisfiam 16 hónapos, félek, hogy hogy fogja viselni a bölcsit. Esetleg van valakinek tapasztalata?
2011. aug. 3. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő, hogy ki hogy viseli. Fontos az is, hogy mennyi időtök van még a bölcsiig, fel tudod-e készíteni? Szeret-e gyerekek közé menni? Mennyire ragaszkodik hozzád? Én 2 éves koráig akarok otthon maradni a babámmal, és utána megyek vissza dolgozni, mert én bölcsis voltam 9 hónapos koromtól, és eléggé megviselt. De ez én vagyok, vannak babák, akik feltalálják magukat jobban.
2011. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő nagyon anyás, a gyerektársaságban pedig inkább csak nézegeti, hogy a többi gyerek mit csinál. Én is szerettem volna min. 2 éves koráig itthon maradni vele, de most van lehetőségem visszamenni dolgozni és félek, hogy később már nem lesz. Muszáj megragadnom az alkalmat.
2011. aug. 3. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:

próbáljátok meg, meglátod, hogy viseli - teljesen gyerekfüggő, nem lehet előre megmondani, hogy tetszik-e majd neki

az én fiam 20 hósan ment bölcsibe és imádja, nagyon szeret a gyerekekkel játszani, barátkozós, rohangálós gyerek

viszont más gyerekeket látok ott, akik nagyobbak nála, de csak csendben üldögélnek, sokat sírdogálnak, nem nagyon tudnak mit kezdeni magukkal

de ha nem tetszik neki, még mindig dönthetsz úgy, hogy mégse mész vissza - próbáljátok meg, vesztenivalód nincs

2011. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, meglatod minden a legnagyobb rendben lesz. Tudodm, hogy hihetetlen de hidd el, hogy neked sokkal rosszabb es nehezebb az elvalas mint a babadnak. Nem lesz konnyu de fogd fel, hogy ez az eletnek egy resze ahova elerkeztetek es meg kell tenni. Az en kisfiam meg fiatalabb volt mint a tied amikor bolcsibe kerult (1 eves volt) es nem azert mert nem akartam vele otthon maradni hanem azok a piszkos anyagiak es nekem is adodott egy szuper lehetosegen, nagyon jo fizetessel. Azota teljesen mas az eletunk, jobb szinvonalon elunk es csak pozitiv dolgokat tudok neked mondani barmilyen teren. Az elso 2 het nehez volt mert az elejen sirt kicsit amikor otthagytam de szepen megszokta. A lenyeg a hatarozottsag, ne ess ketsegbe es bizz benne, hogy jobb lesz. A masodik heten a kisfiam mar csak addig pityeredett el amig engem latott. Ahogy az ajton kileptem mar rohant jatszani. Ott alltam lesben es biztosan tudom, nem csak mondtak. Most mar 18 honapos a kisfiam es imad bolcsibe jarni. Az elso 2 het utan mar nem is volt gond. Hidd el sok uj dolog fogja ot fogani es nagyon jo lesz neki csak a beszokas, atallas lesz az elejen kicsit nehez. De ezen mindenki atmegy es senkinek nem lett tolle semmi baja. Kisfiam az elso 3 napban nem tudott aludni mert ugye itthon mindig csend volt es ott nem minden gyerek alszik meg egyszerre. Atviszik oket mas szobaba es jatszanak veluk de akkor sem olyan mint otthon. Most mar 2 es fel sot 3 orakat alszik delutan gond nelkul. Ezt is meg kellett szokni mint barmi mast. En is nagyon feltem de tenleg csak pozitivat tudom mondani eddig. Jo ismet dolgozni, felnottek kozt lenni. A kisfiam tiszta onallo let, a bolcsibe tanult meg egyedul enni, 15 honapos koratol egyaltalan nem etetem, itt hagyta el a csoros poharat mert a tobbi gyerek sima poharbol ivott es neki is az kellett. Szoval sokat tanult es ugyesedet. Az egyeduli ami nagyon negativ az a betegsegek de nallunk ezzel sem volt olyan gond. 1 hetet volt itthon fulgyuladassal meg egyszer folyt az orra mert osszeszedett valami nathat. Ezt a ket dolgot leszamitva nem volt beteg, sem lazas. Ugyhogy mi ezt is megusztuk eleg turhetoen. Gondolom ez immunrendszer fuggo, habar kapta a multivitamint bolcsi elott mar 1 honappal es egesz 16 honapos koraig. Semmi gond nem lesz hidd el. Fel a fejjel es meglatod tullesztek rajta.
2011. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

második vagyok - hát azért nem ilyen egyszerű a dolog, mert nálunk a bölcsiben van egy 1 éves kisfiú, aki szó szerint egész nap sír, és ha a gondozónő 1 méterre eltávolodik tőle, akkor már kétségbeesik, a levegőt kapkodja és ez így megy hónapok óta - a 2 hét beszoktatás alatt, amíg bent voltam, végig ez ment, és mindenki, még a gondozónők is azt mondták, hogy nem értik, hogy az anyja miért nem veszi ki, hisz tud a helyzetről - a pénz sem minden, milyen károkat tesz ez a pici lelkében, bele sem merek gondolni

ezt csak azért írtam le, hogy nem minden gyerek viseli egyformán a bölcsit, meg kell próbálni - persze az első hetekben normális a sírás, meg hogy nem akar maradni, de az, hogy a kisfiú hónapok óta szó szerint végigzokogja a napokat...

2011. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan 16 hónapos volt a kisfiam mikor bölcsis lett. DE! Neki van egy 14 hónappal idősebb nővére, akivel egy csoportba került. Igaz, amúgy is bátrabb, barátkozósabb típus, de azért hiszem, hogy sokat számított nála, az, hogy ott a nővére, látta előtte fél évig, hogy szívesen is megy be a Tesó. Ő sosem sírt, mindig szívesen megy, szereti a gondozónéniket, reggelente még elköszönni sem akar úgy szalad játszani. Azzal, hogy kipróbálod, hátha bejön neki a közösség talán semmit sem vesztesz.
2011. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyetértek azzal, hogy a pénz nem minden, de fontos, hisz abból élünk. Sajnos ez van...

Köszönöm a bíztató válaszokat. Mindenképp megpróbáljuk de ha nagyon nem megy, akkor nem fogom erőltetni. Kénytelen leszek otthagyni a munkahelyet. Mindenesetre bízom benne, hogy hátha hamar beilleszkedik és megszereti az egészet. Mégegyszer köszönöm! :)

2011. aug. 3. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!