Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan kisbaba/kisgyere...

Létezik olyan kisbaba/kisgyerek, aki kevésszer beteg és nem súlyosan?

Figyelt kérdés
Vagy minden gyereknek át kell esni az ÁLLANDÓ (havi szintű) náthán, köhögésen, lázon, torokgyulladáson, vírusokon stb.? Bölcsiben, óvodában stb.
2011. aug. 3. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A havi szitű nátha kicsit túlzás, max évi 2-3.
2011. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kisfiam 18 honapos. 12 honapos koraig egyszer kuzdottunk orrfolyassal es lazzal (9 honapos volt ekkor). Nem tudom, hogy megfazott vagy elkapott valami virust. Kb 1 hetig tartott.

12 honaposan bolcsibe ment 1-szer volt fulgyuladasa amire antibiotikumot kapott 1 hetig es egyszer folyt az orra 3-4 napig. Pedig mindenki ijesztegetett, hogy majd hetekig itthon lesz meg mindent osszeszed stb. Ez nem volt igy. Szerintem immunrendszer eroseg fuggo. En is ilyen voltam gyerekkoromba. Bolcsibe ugyan nem jartam de oviba 2-szer voltam beteg 3 ev alatt.

2011. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 22 hónapos, és eddig 1x volt beteg. Igaz, bölcsibe nem jár, csak játszóterezünk.
2011. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha bölcsibe megy, másnap már náthás... Ha otthon van, semmi baj hetekig. Végül ki lett véve (fél év után), hogy ne kapjon el mindent. Eltelt pár hónap, óvodai nyílt nap, másnap beteg volt.
2011. aug. 3. 12:44
 5/15 anonim ***** válasza:

másfél éves kisfiam eddig 2-szer volt beteg, de akkor nagyon. 12 hónaposan mandulagyulladással utaltak kórházba, ahol felülfertőződött,9 napot ültünk bent, utána 2 hétig kúráltam itthon.

16 hónaposan hasmenése volt, 3 hétig diétázott, 5 napig szedett gyógyszert. Mindkettő nagyon megviselt minket:(

Ettől eltekintve nem beteges, pedig n alkalommal volt olyan, hogy azt hittem, most biztos beteg lesz.

2011. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az immunrendszer erőssége "adottság" vagy lehet javítani?

Azt tudom, hogy erősödik. (Én is beteges gyerek voltam, felnőttként meg nem.)

2011. aug. 3. 12:46
 7/15 anonim ***** válasza:
12:42-es vagyok akinek bolcsis a 18 honapos kisfia. Hat sajnos kedves kerdezo ez immunrendszer fuggo. Baratnom kisfia elottunk 2 honappal kezdte a bolcsit es ez volt nalluk a felallas: mandulagyuladas, kotohartya gyuladas 2-szer, folyamatos kohoges orrfolyassal es lazzal (neha), utanna ismet egy mandulagyuladas, hasmenes 2 hetig es ezutan baranyhimlo. Szegenyek mar nagyon kivoltak. Tobbet volt otthon mint a munkahelyen. A vegen a baranyhimlonel mar apuka vett ki szabadsagot. :( Szornyu volt szegenyeknek. 7 honapba telt mire az immunrendszere megerosodott vagy inkabb megedzodott. Azota mar eltelt 4 honap es semmi baba nem volt. kopp-kopp.
2011. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az immunrendszer nagyban genetikan is mullik. en ugy szulettem, hogy vedett voltam a baranyhimlovel szemben es ezt orokolte a kisfiam is genetikailag. Tehat nagyreszt genetikailag oroklodnek dolgok. Hiszne te is latod, hogy beteges voltal es a gyerek is az. Persze apanak a genallomanya is beleszamit. Azt mondjak multivitaminnal lehet segiteni. Nem erossodik tolle meg ugyan az immunrendszer de konnyebben legyozi a szervezet a betegsegeket ha rendelkezesre all a szukseges vitamin keszlet.
2011. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az első két gyermekemnél már babakortól bejött a havi 1 nátha, időnként szövődményekkel. A mandulagyulladások, nyáron sem kímélték őket. 8 éves koruk után, már jelentősen ritkultak a megbetegedések, szezonálisak lettek. Harmadik gyermekemnél két-háromhavonként van nátha, szinte mindig könnyű lefolyású. Viszont amikor bejön a hideg, jön a krupp is. A legkisebbről még nem tudok nyilatkozni, négy hónapos, még nem volt beteg. Van egy barátnőm. Az ő kisfia egy idős az enyémmel, öt éves és még talán egyszer vagy kétszer folyt kicsit az orra. Még soha nem volt lázas. Ja egyszer köhögött is, de ennyi. Sokat játszanak együtt a gyerkőceink, akkor is, ha az enyémek gyógyulófélben vannak és az a kiskrapek nem kapja el. Nagyon jó immunrendszert örökölt.
2011. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiam 16 hónaposan került bölcsibe, addig nem volt beteg, de utána borzasztó volt, hogy 2 hétig bírt maximum bölcsibe járni és utána beteg lett.Végül kivettem a bölcsiből, mert már szinte folyamatosan gyógyszert szedett.Nyomban megszűntek a megbetegedések.

Aztán jött az ovi és minden folytatódott ott ahol abbahagytuk.A végén már csak 3-4 napot tudott közösségbe járni és jött a szokásos tüszős mandulagyulladás. Az immunrendszere nagyon legyengült, állandóan antibiotikumot szedett, a bélflórája is tönkrement.

Ezután kivették neki az orr- és garatmanduláit is, azóta egyszer sem volt beteg:)Ha tudom, már sokkal hamarabb mentünk volna mandulaműtétre.

2011. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!