Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jó helyen van egy...

Szerintetek jó helyen van egy kisbaba/kisgyerek a templomban?

Figyelt kérdés
Templomba járóknak nyilván ismerős lehet a probléma: gyereksírás elől-hátul, alig hallani tőle, mit mond a pap, esetleg 1-2 éves rohangáló gyerkőcök zavarják a nyugalmat. Szép dolog, hogy eljárnak a szülők a templomba és vallásosnak nevelik a gyereküket, de szerintem egy ilyen kicsi gyereknek még nem templomban van a helye, nem érti, mi a lényege, nem köti le, csak rosszalkodik, sír, és ezzel zavarja a többi hívőt. Nehezen hiszem el, hogy nncs kire rábízni azt a gyereket arra az egy órára, amíg a szülő misén van. Azt hiszem, Amerikában van olyan rendszer a templomokban, hogy amíg a szülők misén vannak, apácák vagy hitoktatók foglalkoznak a gyerekekkel, a korosztályuknak megfelelő szinten ismertetik megőket a vallással. Jó lenne ilyesmit itthon is bevezetni.
2010. júl. 24. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
sztem jó helyen van. rosszat nem hall, ebben a dög melegben legalább hűsöl, és nem otthon kuksol bezárva. egyébként hagy fordítsam meg a kérdést! minek megy egy pár hónapos kisbabával az ember templomba, ha nincs kire rábízni? nagyobbaknál pedig életkori sajátosság, hogy olyan 6-7éves korig nem képesek egy dologra tartósan koncentrálni. ha már elviszi a szülő igyekezzen kordában tartani a csemetéjét, ha nem tolerálja a gyerek, akkor nem kell vinni többet. nem a templomlátogatások számától lesz valaki "jó hívő".
2010. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ált. templomoknál szoktak gyerekmegőrzést bízni valamelyik gyülekezeti tagra/tagokra (legalábbis református templomoknál én így tapasztaltam, nem tudom, h a katolikusoknál hogy működik)...és az "öregházba" beadják a gyereket ahol van játék meg minden no meg vigyáznak rájuk. Akár te is kezdeményezheted a gyülekezetben, biztos körforgószerűen elvállalnák az anyukák...szerintem jó fogadtatása lenne:)
2010. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen.

Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa. Bizony mondom néktek: Aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint gyermek, semmiképen sem megy be abba.

Mk 10,14-15

2010. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem arról beszélek, hogy el kell tiltani a vallástól a gyereket, hanem hogy egy nagyon kicsi gyerek, aki még úgyse fogja fel, mi a lényege a templomba járásnak, csak zavarja a többi embert. Nyugodtan rá lehetne bízni valami ismerősre vagy a fentebb említett hitoktatóra, gyerekfelügyelőre addig, amíg a szülők misén vannak. Persze később, mikor már érti, mi az a szentmise, lehet, sőt kell is bíztatni, hogy kísérjen el a templomba.


Sajnos nálunk elég kicsi a plébánia, de talán ha néhány anyuka összefogna, meg lehetne oldani, hogy ott hagyjuk a gyerekeket, és hetente felváltva vigyázunk rájuk. Majd beszélek a plébánossal erről:)

2010. júl. 24. 14:38
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Néhány „játékszabály” a kisgyerekek miselátogatásához


A szülők a kisgyermekeket már korán ki kell oktassák a kápolnában való áhítatos viselkedésre.

Az értelmüket még el nem nyert kisgyermekeket Isten szentélyébe csak akkor kell elvinni, ha azok a miselátogatók áhítatát tartósan nem zavarják. Ugyanakkor annak eldöntése, hogy mi esik a „tartós zavarás” alá, a pap dolga.

„Nyugtalan” kisgyermekek esetében az érintett szülőnek

– a kápolna hátuljában kell tartózkodni, hogy a fellépő „elviselhetetlen zaj” esetén a kápolnát észrevétlenül elhagyhassa;

– gondoskodnia kell arról, hogy a gyermek ne végezhessen semmilyen önálló, kontrollálatlan mozgást, mellyel a többi miselátogatót áhítatában optikailag zavarja. Vagyis: a gyermeknek a kápolnában való körbeszaladgálását vagy mászását nem szabad megengedni.


A pap a szülőktől különösen a mise következő cselekményei alatt kér csöndet:

– a szentlecke, az Evangélium és a prédikáció alatt;

– az egész kánon alatt (a Sanctus-tól a Pater noster-ig).


Másfelől az egyik vagy másik hívőnek meg kell próbálnia túlérzékenységét legyőzni, hiszen számunkra mindig nagy örömet jelent, ha a misén sok gyerek van jelen. S. E. Marcel Lefebvre érsek mindig nagyon örült, ha sok gyereket látott a szentmisén.

2010. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem semmi keresnivalója egy kisgyereknek a templomban.
2010. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sok helyre nem engednék gyerekeket, vagy akkor legyen gyerekmentes övezet, mert rengeteg szülő úgy van vele, hogy élje ki magát a gyereke, nem érdekli, hogy mást zavarja, figyelni akar vagy pihenni, enni, akármi.

Most nem csak templomra gondolok, bocsánat, csak ma az étteremben ahol voltunk, elképesztő mit műveltek a gyerekek és a szülők pedig magasról tettek rá!

2010. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem van gyerekem és azért nehéz ez a kérdés mert a gyerekek változóak. Például elvittük mi is a 3 évest templomba visítva énekelte a riszálom úgyis úgyist, nem is tudtuk lenyugtatni ki kellett jönnünk. A múltkor meg csendben végig ülte a másfél órás misét.

De jártunk hasonlóan étteremben is, hogy rohangált, hiába szóltunk nem nyugodott, egy másik alkalommal meg ült rendesen, türelmesen, mindent egyedül megevett.

Csak sajnos előre nem tudni épp melyik változat van. Úgyhogy megértem a szülőket, hogy elviszik ilyen helyekre a gyereket, mert meg kell tanulniuk a viselkedést itt is.

Mondjuk mi ha nem bír magával, akkor azonnal eljövünk. Nem zavarunk senkit.

2010. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én anno gyerekként nem tudtam végigfigyelni a prédikációt, szörnyen untam magam! De első ének alatt a gyerekek mindig kimentek a közeli hittanos szobába és ott volt minihittan, majd színezés (aktuális történet kapcsán) stb.. na azt nagyon szerettem.:)
2010. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
59%
Nagyon tévedsz. Mindenkinek helye van a templomba.
2010. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!