Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul van megadva a Panadol...

Rosszul van megadva a Panadol Baby szirup adagolása?

Figyelt kérdés
A kisfiam 10 kg. Az útmutató szerint 6 ml-t kellene neki adnom. 6 ml az kb 1 kiskanálnyi. Viszont, a Panadolhoz van egy adagoló cső. Ezen az egységek cl-ben vannak. Ti az adagolócső szerint adjátok a szirupot, vagyis 10 kg-s gyereknél a 6-osig felhúzva (az 6cl), vagy kisaccoljátok, hogy a cső legalján mennyi lehet a 6 ml? (merthogy ml-es beosztás nincs) Viszont, ha tényleg ml-re gondoltak, az nagyon kevésnek tűnik... Segítsetek, hogy kell adni?
2011. aug. 3. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ezt inkább orvos vagy gyógyszerész mondja meg.
2011. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ma már nem. Holnapig itt megkérdezem, hátha valaki tudja.
2011. aug. 3. 21:19
 3/18 anonim ***** válasza:
Én az adagolóval szoktam, annak csak jól vannak bejelölve az adagjai.
2011. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nincs nurofen szuszpenziód? össze kéne hasonlítani a méretét annak az adagolójával, azon ml a beosztás. szerintem ha a panadol adagolója cl-es, az tök nagy lenne.
2011. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Na várj, csak, előző vagyok, kimértem a nurofen adagolójával 5ml vizet, és az pont egy evőkanálnyi!!! nem kiskanálnyi.
2011. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem a panadol adagolóján ml van rányomtatva! Megnéztem neked.
2011. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
az ügyeletes gyógyszertárat ha felhívod, ők adnak neked felvilágosítást akár most is- legalábbis kellene, hogy adjanak!!!
2011. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
JA, amúgy a Gripe Water-nél is az eredeti adagolás 5ml, azaz egy evőkanálnyit ír, a magyarra fordítás meg egy kiskanálnyit :(
2011. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát ez az, van egy másik adagolópoharam, ami egy másik gyereksziruphoz van, azon az 5 ml egy kiskanálnyi mennyiség csak. De ha megnézem a cumisüvegen a beosztást, az 5 ml azon is egy kiskanálnyi csak.
2011. aug. 3. 21:46
 10/18 anonim ***** válasza:
Én vettem ml-es beosztású fecskendőt, mert nem bízom magamban az adagolást illetően az ilyen panadol-féle fecskendők esetében. Komolyan nem értem, h hogy van. A ml-es, egyszerű, na azzal pontosan ki tudom mérni. Meg persze a nurofenes fecskendővel is, az is értelemszerűen van beosztva
2011. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!