Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kerékpárral, biztonsági...

Kerékpárral, biztonsági gyermeküléssel szállítanád babáidat? Egyik elöl ül, másik hátul ül?

Figyelt kérdés
Faluhelyen élünk. Nagyon gyakran látom, hogy a fent leír módom viszek a gyerkőcöket. Én is tudok biciklizni, de nem merem őket így fuvarozni. Félek, hogy elesünk, inastabilnak gondolom magam 2 babával. Babakocsi és testvérfellépő a közlekedési eszközünk, amiért csodabogárnak néznek sokan....
2011. aug. 3. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg aki úgy közlekedik, az nem érzi magát instabilnak. Miért baj, hogy nem mindenki babakocsizik? Nem értem. Ha nagyobb lesz a fiam, én is bicajozok vele, gyorsabb, mint gyalog, és ha nincs kocsi, akkor ez a megoldás.
2011. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, mmert asima úton, gyrek nélkül is képes vagyo elesni.

A múltkor láttam egy faszit itt BP-en, biciklizett és hátán vitte valami ósanyás hordozóban az 1 éves forma gyerekét, gyereken sisak sem volt, igazi idióta:-((

2011. aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, és szoktam is.

Nem érzem magam instabilnak, ezt szoktam meg. Először fura volt, de gyakoroltam, és semmi gondom nincs. Az ülés a legalacsonyabbra van véve, hogy ah gáz van, akkor gyorsan le tudjam tenni a lábam.

Nem értem, miért zavar téged, hogy nem mindenki babakocsizik mindig (mi is szoktunk babakocsizni, de bringázni is).

2011. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőnek nem azzal van gondja,hogy valaki biciklivel szállítja a babáját,hanem az,hogy elől-hátul ül baba...
2011. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi van a kreszben, de a párom szerint nem lehet biciklivel két gyereket szállítani csak egyet.

És így is van

r/1. Kerékpár: olyan két- vagy háromkerekű jármű, amelyet egy vagy két személy emberi ereje, illetőleg legfeljebb 300 W teljesítményű motor hajt. A kerékpáron egy 10 éven aluli gyermek szállítására alkalmas pótülés, illetve kerékpár utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el.

Kerékpár pótülésén a 18. életévét betöltött vezető egy, tíz éven aluli gyermeket szállíthat. Egyébként kerékpáron személyt szállítani nem szabad.


Úgyhogy tilos így gyerekeket szállítani, nyilván nem véletlenül. Kiváncsi lennék, mikor lesz már, hogy a kresz vonatkozik kerékpárosokra is, nemcsak autósokra? Párszor megbüntetnék pár százezer forintra, mint egy autóst és leszokna róla. Vagyis rászokna a babakocsira.

2011. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazad van utolsó, csak ez már meginz olyan kérdés, hogy a másikra való mutogatás, hogy "ugye milyen hülye" a lényeg.
2011. aug. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!