Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nagyon őszinték akarunk...

Ha nagyon őszinték akarunk lenni, miért nem fogadjuk be a 4- nél több gyerekes Anyukákat?

Figyelt kérdés
És most ténylég kérek mindenkit, hogy nézzen magéba: mi a baja a nagycsaládosokkal? Én még nem vagyok az. de az utálkozást és a kirekesztlst tapasztalom a játszón is...
2011. aug. 4. 15:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%

Volt itt egy hasonló kérdés a napokban, ott nagyon jól megfogalmazták.

Szerintem a legtöbb anyának az a baja, hogy azthiszi hogy :


" No ezek sem ismerik a védekezést"

" Minek kell ennyi gyerek, lehet el sem bírja tartani"


És így tovább, mert sajna az él az emberekben, hogy ha nagy családot lát, hogy vagy nagyon szegény vagy nagyo h-ülye...


Én viszont nagyon szeretem őket, én is akarok még egy plusz babát, akkor már 4-en lesznek :O) Ha nem tetszik akkor el lehet menni ^^

2011. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%
Nekem semmi bajom velük, és nem is tapasztaltam, amit írtál. Mondjuk akiket én ismerek, az elég kevés közelről, látásból van pár roma család, de ha a befogadás itt nem valósul meg, akkor az nem a gyerekszám miatt van.
2011. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nincs bajom velük, aki megteheti és szeretetben fel tudja nevelni a gyerekeit, hát miért ne tenné? Engem ez akkor "zavar", -illetve nem tudom hogy fogalmazzak, mert nem az én dolgom-, amikor úgy vállalják, hogy később állandóan siránkoznak, hogy nincs miből enniük a gyerekeknek, meg nem tudják kire hagyni őket, és szépen lassan elhanyagolják őket. Ilyenkor bennem is felmerül a kérdés, hogy minek kellett ennyi gyereket vállalni, ha nem tudják felnevelni tisztességesen. Sajnos ismerek ilyen családot, és ezért írom.
2011. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
82%

Akik dolgoznak, önerőből tartják el a 4 gyereket, semmi gondom velük. Ha foglalkoznak mindegyikkel, mindnek jut étel, ruha, cipő, legyenek továbbra is boldogok.


Akiket nem szeretek, azok a (vallási fanatikus) szomszédaink, akik szerint nem szabad alkalmazni a fogamzásgátlást, ha jön a gyerek, "majd Isten megsegít". Van, akinél már a hatodik jön, eddig is küszködtek, de ez után.... Elvárják, hogy adjanak nekik mindent. Ruhát, új babakocsit, pénzt, játékot. Pofátlanul sózza rá másokra a gyerekeit, akik naphosszat szomszédolnak, neveletlenek, tiszteletlen, agresszív kis taknyok.

2011. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
87%

megmondom őszintén, én most olvasok róla először, hogy bárkinek bármi baja lenne a nagycsaládosokkal.

és hülyeségnek tartom, már miért ne fogadnánk be? :O nyilván pont nincs ideje az ilyen hülye oldalak bújására mint nekünk, egy gyerekeseknek.


honnan vetted ezt amúgy? vagy te lennél aki nem fogadja be őket?

2011. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék ahhoz, aki azt írta,hogy semmi gond nincs velük, sőt én becsülöm,tisztelem,hogy vállal ennyit gyereket HA gond nélkül fel tudja nevelni, el tudja tartani. Nem azt látom (tanítottam),hogy szakadt ruhában jár a gyerek, meg a nagyobb kétszer akkora cipőjében suliban, és még egy egynapos kirándulásra sem tud eljönni. Na az ilyenért kinyílik a bicska a zsebemben. Engem úgy nevelt apukám (pedig sosem voltak anyagi gondjaink),hogy annyit gyereket szüljek, amennyit még én is egyedül is biztonsággal fel tudok nevelni. Itt most nem luxusra gondolok, de mondjuk ne legyen gond,ha hogy egy héten egyszer vegyek egy csokit a gyereknek.

Szóval semmi gond, ha valaki tervezi, és el is bírja a terhet. Kereszttesómék 4 gyerekkel vannak. De 300 nm-es házban, nagy kerttel stb. Olyan szakmája van,hogy egyedül is fel tudná őket nevelni.

2011. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

A nagycsaládosok 90%-a ma Magyarországon cigány.Szerintem ez lehet az oka.

Ha rendes körülmények között élő több gyermekes anyát látok, azzal semmi bajom, sőt!!!

2011. aug. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%
En elfogadom a nagycsaldosokat semmi bajom veluk. Ugyanugy elfogadom azt is aki csak 1 gyereket szeretne es elfogadom azt is aki soha az eleteben nem akar gyereket. :) A sajat utamon jarok, a sajat almaimat es vagyaimat kergetem. En azt nem szeretem ha valakit leneznek ezert vagy azert. Mindenki tudja mennyi szamara a hatar, mennyire mehet el, mit engedhet meg maganak stb.
2011. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
85%
Igaz, nem sok nagycsaládost ismerek, de egyet közelről, és nem romák és nagyon szimpik nekem mind szülők, mind a gyerekek. A kérdésednek mi szolgált alapul, mert én nem tapasztalt ilyet.
2011. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
22%
.
2011. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!