Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megszűnik a rendkívüli...

Ha megszűnik a rendkívüli felmondás, akkor az anyukákat is elküldhetik a gyerek 3 éves koráig a munkahelyről?

Figyelt kérdés
Most olvasom az új munkatörvénykönyv tervezetét. Azt írja, hogy megszűnik a rendkívüli felmondás, amivel eddig lehetet meneszteni a kismamákat. Az én gyerekem még most múlt egy éves, így tudtam, hogy amíg ő be nem tölti a 3-ik életévét, én védve vagyok, tehát nem küldhetnek el a munkahelyemről. Ez most akkor változott? Számíthatok arra, hogy talán elküldenek, addig amíg a gyerek nem tölti be a 3-ik évet? Előre is köszönöm a válaszokat!!!
2011. júl. 22. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Eddig az volt, hogy ha a gyermek betöltötte a 3.életévét, akkor UTÁNA közölhette a munkáltató, hogy elbocsátás. Most annyiban változik ( ha egyáltalán elfogadják, mert ez most még csak tervezet! ), hogy már a védettségi idő alatt is közölheti. De konkrétan elküldeni csak a 3.év betöltése után tud.
2011. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És az kimaradt, hogy eddig a felmentési idő a védelmi idő lejárta utáni 15. illetve 30.napon kezdődött, mostantól pedig rögtön aznap kezdődik.
2011. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A rendkívüli felmondás az sosem szűnik meg...
2011. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem, akkor a védettségem a gyerek 3 éves koráig megmarad. Mi van akkor, ha időközben jelzem, hogy ismét babát várok, akkor elküldhetnek? Természetesen úgy, hogy amíg nem jelzem várrandóságomat, ezen idő alatt nem jelezték, hogy a gyerek 3 életévét követően nem tartanak igényt a munkámra. elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyen sokat foglalkozom ezzel a dologgal, de nagyon ideges vagyok, hogy esetleg az utcára tehetnek.
2011. júl. 25. 08:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok. Nálunk is az van hogy a kislányunk 13 hónapos, szeretnénk másik babát, addig én se mennék vissza dolgozni. Én is félek az elküldéstől, pedig én vezető beosztásban voltam de sosem tudni...

Táppénz alatt nem küldhetnek el. Azaz ha a gyermek 3 éves koráig teherbe esel, s a dokid táppénzre vesz (veszélyeztetett terhesség miatt), akkor nem tudnak elküldeni. Hiszen nem mész vissza dolgozni. Én így értelmezem a jogszabályt. De még nem fogadták el, úgy tudom.

2011. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én jelenleg már dolgozom, a kicsi fiam 14 hónapos múlt. Remélem, hogy amíg be nem tölti a 3. életévét, legalább addig védve vagyok, közben persze jöhet a 2. baba.
2011. júl. 26. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!