Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindenhol követelmény vagy nem?

Mindenhol követelmény vagy nem?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy aki diplomát szeretne 2 nyelvvizsga kel és c típusún? Na már most ez igaz?

Meg az lenne a kérdésem akinek nincs nyelvérzéke mert a tanár ez mondja neki ne is merjen akkor továbbtanulni?

A másik a egyetemi évek alatt 4 év meg lehet szerezni 2 nyel vizsgát? mert b1 fokút meg tudnám csinálni de két c ez nem nehéz??


2011. jan. 6. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a szak és az egyetem követelményeitől függ. Alapképzéshez mindig kell egy középfokú, mesterhez pedig minimum ugyanaz a középfokú és még egy alap. Ez az általános. Szerintem ettől csak felfelé térnek el. Attól,hogy egy tanár azt mondja neked,hogy nincs nyelvérzéked még ugyanúgy nyelvvizsgáznod kell, ez senkit nem érdekel. Pláne, hogy a középfokút letenni igazából tanulás kérdése.
2011. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
alapfokú diplomához csak egy kell
2011. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szakfüggő. Egyébként a c típusú komplexet jelent, vagyis hogy szóbeli ÉS írásbeli. A B1, B2, C1 a szinteket jelölni.

Nekem pl csak egy középfokú C típusú kell. De vhol követelmény a szaknyelvi vagy épp a felsőfokú...

2011. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Azt vettem észre, hogy kevésbé népszerűbb szakokon elég egy középfokú, máshol meg gondolom elrettentés képen is, több kell vagy felsőfokú. Azt meg nem értem, hogy miért is kell, aztán meg csodálkoznak, hogy az értelmesebbje le is lép a friss diplomájával külföldre, ha már megtanultatták vele a nyelvet is. A maradék meg itthon marad, aki éppen csak a nyelvvizsgára elegendő nyelvtudással rendelkezik, vagy annyival se, mert bemagolta a tételeket. És van 1%, aki perfektül beszél és jó diplomája is van és itthon próbálja kamatoztatja a tudását, vérlázítóan kevés pénzekért:(
2011. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát azt nem mondanám hogy a kevésbé népszerű szakokon...nálunk a műegyetemen is elég 1 nyelvvvizsga
2011. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk orvosin is elég egy..:P
2011. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár gazdasági szakon követelmény 2 nyelvből szakmai nyelvvizsga.
2011. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

A nyelvvizsga-követelmény nem a szak népszerűségének függvénye.

Egy külgazdaságis pályán természetes, hogy előírnak két nyelvvizsgát, de ahhoz, hogy mondjuk jó orvos, vagy fizikus legyél, nem igazán kell kettő.


ÉS való igaz: Teljesen szakfüggő. Az adott szak szakleírásában szerepel, hogy milyen feltételekkel lehet megkapni a diplomát.

2011. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!