Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Természetes, hogy nem akar...

Természetes, hogy nem akar inni 5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos és 1 hónapos korától tápszeres,most orvosi utasításra,csak reggel és este ihat tápszert közte főzelék és gyümölcs mehet csak. De nem akar sehogysem inni. Próbáltam vizet,baba teát, baba üveges innivalót. De nincs 1dl amit egy nap megiszik.
2008. márc. 4. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nem tudom, miért mondott ilyet az orvosod, ez abnormális. Egy 5 hónapos babának még többnyire tápszer kell, 1-2 étkezést kell apránként átállítani, de az egy 5 hónaposnál is azt jelenti, hogy 1 evés gyümi, a többi táp, és majd szép lassan. Az én fiam is tápos pici kora óta, most 15 hónapos, és LEGALÁBB este még mindig tápszert eszik.

Inni ő sem ivott fél éves koráig, így azért ne aggódj, próbáld gyakran itatni, de ha szüksége van rá, úgyis belekortyol majd. Nekünk a jó édes tea jött be, az is melegen, no meg a limonádé. Először elég édesen, hogy megigya, aztán szép lassan egyre kevesebb cukorral, mára már a vizet is megissza... Sok szerencsét, és ennek a tápszer dolognak olvass utána szerintem..

2008. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért ilyen az étrendje,mert a doki szerint túl sokat hízott egy hónap alatt és ezért kellett áttérni a pépesekre. Még tejpépet sem ajánlott mert az majdnem tápszer csak több szénhidráttal.
2008. márc. 4. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne rögtön pocskondiázni az orvost. Igen, tényleg jobb, ha már a főzelékre szoktatod. A tápszeres babák már korábban is kapják, mint az anyatejesek. Megjegyzem, régen az anyatejes babák is már három hónaposan kaptak napi egy főzeléket, aztán mégis életben vagyunk. Az én babám 4 hónapos, tápszeres, de már kétszer főzeléket eszik.

Szerintem ha nem nagyon akar inni, akkor egy ideig készítsd hígabbra a főzeléket, szóval több főzővízzel turmixold le, így mégis lesz valami folyadék is benne. Esetleg próbálj ki többféle babateát, hátha valamelyik ízlik neki. Nálunk a málnás-csipkebogyós Hipp tea lett a nagy kedvenc. De ebből van még édesköményes, almás, gyerektea, narancstea (igaz, az csak 6 hónaposnak, bár szerintem már ihatja). Üvegesből meg talán próbáld ki a sütőtökös banános italt, lehet, hogy azt szeretni fogja, mert az finom édes (bár általában nem jó az édeshez szoktatni, de egy próbát megér, hátha megissza). Próbáld meg talán kiskanállal itatni, lehet, hogy túl sok neki egyszerre az, ami a cumisüvegből jön.

2008. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!