Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 7 hós fiam éjszaka...

Mit tegyek? 7 hós fiam éjszaka többször sír éjszaka, forgolódik, nyöszörög. Összefügghet fogzással? Napközbeni alvásból is sírva ébred.

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Akár fogzással is, és van egy ún. szeparációs szorongás nevű jelenség, ami szintén hozhat ilyesmit magával. Sőt, akár álmodhat rosszat is. Sajnos mi is küzdünk ezzel, nekem 3 éves a lányom, de még mindig sokszor rosszkedvűen, sírva ébred. Próbálom neki az elalvást nagyon meghitté, nyugodttá tenni, hogy szívesen menjen, ébredésnél is igyekszem kedvében járni. Mondjuk ilyen korban könnyebb már megvigasztalni (pl egy kis túró rudival :D). Fiamnál az éjszakai nyöszörgés sokszor azért van, mert melege van (1,5 éves). Erre pl elég nehezen jöttem rá. Sokáig nem akartam elhinni, h 22-23 fokban egy szál pizsiben, totál takaró nélkül akar aludni (és nem fog megfázni). Pedig így van :)

Remélem megtaláljátok Ti is a megoldást! :)

2011. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hónapos és ő is hasonlóan viselkedik többször kell fel éjszaka van hogy 2 óránként folyamatosan kell de szerencsére még szopizik ráteszem cicire és vissza is alszik egyből én a fogzásnak tudom be mert látom is hogy felül bevan dagadva az ínye a 2 első fog mellett. De azt is észre vettem hogy ha egy nap több dolog éri pl. több ember veszi körül jönnek a vendégek vagy ha leviszem játszóra akkor éjszaka többször kell fel ez lehet álmában ahogy feldolgozza a nap eseményeit.
2011. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanezt csinálja a lányom 6 hónapos korától (pedig előtte átaludta az éjszakákat, és reggel mosolyogva ébredt, illetve napközben is). Most meg 2-3 óránként sírva ébred, szopizik és alszik tovább. (vagyis ébredt, mert 2-3 napja ismét nyugisak az éjszakák). Nálunk másfél hónapig tartott ez az őrület, gondoltam már mindenre, fogzásra, éhségre, melegre, szorongásra, de egyszer csak magától elmúlt.

Sajnos nálunk nem volt rá "gyógymód".

Kitartás és sok türelem!

2011. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is mostanában ezt csinálja! Nagyon be van duzzadva a fogínye, remélem, már lassan kinőnek neki! Én a fogzásnak tudom be, mert amikor először csinálta, hogy álmában keservesen sírt, másnapra duzzadt be neki nagyon! Azóta is szinte minden nap, minden másnap kel fel sírva, vagy van, hogy csak hüppög álmában, és míg fel nem keltem, abba sem hagyja! Úgyhogy szerintem a fogzástól!
2011. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Lehet tényleg fogzástól van, mert tegnap vettem neki dologélt és végre átaludta az éjszakát:)
2011. aug. 11. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!