Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha nappal nem alszik...

F.Csillus kérdése:

Nem baj, ha nappal nem alszik a baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Két honapos a kicsi lányunk és nappal nem mindig tudom elaltatni,olyankor meg van pecsételodve az egész napja:sokat sír és nyugos.éjjel viszont csak 2x kel fel.Hogy tudnám megszoktatni a nappali alvásra???
2011. aug. 8. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Huh, szerintem 2 hónaposan azért kéne aludnia nappal, ha más nem rövidebb időket. Nem lehet, hogy a hasafáj és azért nem tud aludni? Egy idő után meg már álmos lehet és azért nyűgös. Nálunk cumival alszik, tápszeres, így ez szoptatás terén nem zavar be, nem tudom nálatok e téren mi a helyzet. Csak az alváshoz kap cumit és így aránylag könnyen elalszik, ha nincs front, vagy nyűgösebb napja.
2011. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jót nem tesz, Te is látod, hogy egész nap nyűgös, de sokmindent nem tudsz csinálni. Akkor sem alszik el, ha kiviszed babakocsival? Nálunk is ez volt a probléma, a babakocsizás viszont gyakran bejött. Igaz, ennek megvan az a hátránya, hogy nem tudod a házimunkát végezni, miközben alszik a pici.
2011. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-3 hónaposan a fiamnál is volt pár hét amikor nem tudott/akart nappal aludni. Nyűgös volt és semmit nem tudtam csinálni mellette. Kb fél órát aludt egész nap, azt is a vállamon. Szerencsére nálunk magától megoldódott, most 5 hónapos és 3X alszik nappal (2X1órát és 1X1/2 órát), az éjszakát átalussza.
2011. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Babakocsiban sem alszik el? Vagy a kezedben sétálgatva? Nekem hihetetlen, 2 hósan még annyira picik, még minden evés után aludni szoktak.
2011. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, a lányom (2. baba) most 3 hónapos, 2 hónapos koráig nappal 20-30 percet aludt összesen (cicin, ölemben), ha letettem üvöltött. Sosem derült, hogy mi volt. Éjjel már akkor sem kelt. Egy hónapja elmúlt magától, azóta háromszor alszik nappal és éjjel is 12-13 órát alszik egy huzamban. Türelem, kitartást hozzá.
2011. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De igen. Egy ekkorka babának még szüksége van a nappali alvásra, mert úgy egészséges a fejlődés.

Vidd sokszor friss levegőre, ingergazdag környezetben legyen, és majd az elnyomja. Valamint nagyon ki kell tapasztalni, hogy mikor van a holtpont.

2011. aug. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hali! Az én kislányom 7 hetes. Általában 1x kel fel éjszaka. Majd a reggeli etetés után nem alszik. Eltelik egy kis idő,és elkezd nyűglődni,és etetés előtt fél órával dől ki. Majd alszik egy nagyot, ami 3-4 óra,aztán megint ébren van 2 etetés között. Babakocsival megyünk délután,abban alszik...Fürdés,majd etetés,kb. másfél óra ébrenlét...és utána alszik el! Általában 3-4-kor kel először,majd reggel 7-kor,de ilyenkor 22-kor alszik el. Valamiért szeret nappal éber lenni! :) Nekem jó így az éjszaka! :)
2011. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!