Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ne legyen lelkiismeret furdalá...

Ne legyen lelkiismeret furdalásotok ha hazudtok a gyereknek?

Figyelt kérdés
pl elvitte a cica a cumit, vagy kimegyünk az udvarra aztán mégsem stb.. nekem még csak egy éves a kisfiam és ma megigértem hogy megyek vele virágot szedni de elmaradt és most jutott eszembe, jooooooo, tudom ö még elfelejti de késöbb? vagy ha majd le kell szoktatni a cumisüvegröl, cumirol, akit az ujjszopásrol, stb..
2011. aug. 9. 20:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

hát nem kell hazudni...ez hogy nem mentetek virágot szedni nem hazugság volt, csak nem úgy alakult gondolom, ezt amikor nagyobb lesz akkor is meg kell majd értenie(nem mindig az van amit tervez az ember)

És nem kell mondani, hogy ez-az elvitte.Lehet játékossá is tenni, pl:Most már nagy vagy, küldjük el a cumit a "cumitündérnek"(vagy akárkinek akit kitalálsz) és mivel ilyen nagy fiú vagy, hol elküldöd, meglátod küld majd valamit cserébe.És másnap a párnája alatt, vagy a posta ládában talál egy kis meglepit...

2011. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
igen ez aranyos megoldás lehet de akkor is csak hauzgság nem? vagy én tul komolyan veszem ezt?
2011. aug. 9. 20:39
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezzel az erővel ne legyen majd Mikulás se meg Jézuska... Az elvitte a cica a cumit, az nem hazugság. Ha elfelejtettél kimenni vele virágot szedni, az sem. Az a hazugság, ha azt mondod, öt perc múlva jössz, aztán elmész egy egész napra például.
2011. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

Én azt gondolom, hogy nem fogok hazudni. Megmondom majd neki, hogy holnap reggeltől nem lesz cumija, mert már túl nagy hozzá. Elmondom időben, és többször is, hogy fel tudjon készülni rá, és hétfőn reggel már egyszer csak nem lesz ott. Sosem fogok neki hazudni. Nem létezik cumitündér és a cicának sem kell a cumija. Csak túl idős hozzá és elferdülnek tőle a fogai. Ez az igazság. Ezt is fogom mondani neki. Az ígéretek már más tészta. Mindenki hibázik, szerintem próbálj megbocsátani magadnak. És legközelebb fogalmazz úgy, hogy "ha marad idő, akkor...", ha " lesz rá lehetőségünk, akkor..." stb.

L27

2011. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%
A Jézuska más tészta, semmiképp sem keverném össze a Mikulással. A Mikulás az egy szokás, nem tudom, miért kellene hinnie benne minden gyereknek? Meg lehet mondani a történetet és azt is, hogy ezt idézzük fel ilyenkor, és ekkor beöltöznek az emberek, mint farsangkor. Engem kiskoromban halálra rémisztett a Mikulás, nem szükséges minden gyereknek beadni ezt a mesét. A Jézuska vallási kérdés, nem említhető ezzel egy napon. L27
2011. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

L/27 látszik,h nincs gyereked.A Mikulás a Jézuska alternatívája azoknak,akik nem vallásosak.Ez nem hazugság,nagyon kedves dolog,nem lesz semmi lelki baja egy gyereknek ha hisz benne.A lelki szegény, földhözragadt, fantáziátlan emberek gondolják csak azt,h egy gyerektől el kell venni a csodákat és a meséket a nagybetűs Igazság nevében.Igenis higgyen a Mikulásban,a cumitündérben,a Hisztimanóban,és abban,h a pitypang bóbitájában kis tündérek laknak,akik ha elfújod őket,teljesítik egy kívánságodat.

A mesét nem lehet összemosni a hazugsággal.

2011. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Off: utolso, nalatok 2x jon akkor a Mikulas??? Dec 6 es dec 24? Tudtommal Mo-n hagyomanyosan a Jezuska/angyalkak jonnek karacsonykor. Utalom a nyugat-majmolast... Santa Claus... eeek.


Amugy ilyen alapon a mesek is hazugsagok, nem? Szerintem az ilyen kitalaciok abbol a szempontbol meg hasznosak is, hogy megmozgatjak a gyermek fantaziajat es konnyebben fel is dolgozhato, mint egy targyilagos kozles, hogy "elveszem". Szoval ne izgulj. :)

2011. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Igen,hoz egyszer édességet december 6-án,aztán Télapóként karácsonykor ajándékot.Miért nyugat majmolás?Nem vagyunk vallásosak,elég fura lenne Jézuskázni évente egyszer,vagy angyalkázni.Amióta az eszemet tudom,sosem Jézuskázott senki a családomban.Nem az a lényeg,h hogy hívjuk,lehet angyalka,Jézuska,Télapó,Mikulás,teljesen mindegy,a csoda a lényeg,a mese és a fantázia.Én ezt nem tartom hazugságnak.
2011. aug. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy vallasos, miert jon a Mikulas? Ugyanis az is kereszteny szokas am, a Mikulas az Szent Miklos, tortenete is van. Azert nyugat-majmolas, mert ott Santa Claus (Santa=Szent, Claus=Nikolaus=Miklos) tenyleg karacsonykor jon, viszont Magyarorszagon mas a hagyomany. Hja es karacsonyt is miert tartasz? Az is kereszteny unnep! Legyen inkabb fenyo-unneped, es telapod, olyan jol kitalaltak anno az oroszok. Ne haragudj, de igy lenne tiszta. Aki nem kereszteny, annak minek kereszteny unnep? A muszlimok, buddhistak stb nem ulnek karacsonyt, meg ha az egesz vilag is unnepel, pont azert, mert ez egy kereszteny szokas es ok nem azok! Erted?


Kerdezotol elnezest, de szamomra serto, hogy hirdetik egyesek, hogy fuj-fuj vallas, de kozben tartjak az unnepeinket. Nekem mindegy, ki miben hisz vagy nem hisz, de ha elutasit valamit, akkor utasitsa el teljesen es talaljon ki maganak unnepet.

2011. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Te mit kóstolgatsz engem?? Hadd legyen már az én dolgom,h egy HAGYOMÁNYT megtartok-e vagy sem.Értelmes ember nem BIGOTTAN vallásos vagy ateista,és ez vonatkozik a hagyományokra is.Egyébként hol írtam olyant,h fuj-fuj vallás?Én nem vagyok az,más pedig igen.Nem utasítom el,egyszerűen nem hiszek benne,és ehhez senkinek semmi köze. Ennyi.Toleranciabajnok.

Te olyan ünnepeket tartasz majd a leendő-már ha lesznek-gyerekeidnek amilyent jólesik,és abba se lesz beleszólása másnak.Zárd el őket a meséktől,mert azokban hazudnak,és isten ments-hű,már megint mi ki nem szaladt a számon!-,h higgyenek Mikulásban,Húsvéti nyusziban,Fogtündérben,akármiben,mert az is hazugság.És nehogy megismertesd őket olyan hagyományokkal,amik esetleg olyan dologból erednek amiben te nem hiszel,mert az micsoda dolog??

Az ilyen emberek miatt tűnnek el a hagyományok, régi,érdekes,értékes dolgok,mert képtelenek túllépni a saját földhözragadt,beszűkült agyukon.

2011. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!