Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek gond lenne ha fél...

Szerintetek gond lenne ha fél évesemmel áttérnénk a napi 4-szeri étkezésre?!?!?

Figyelt kérdés
Most napi 5-ször eszik, de ebből egyen sír, alig akarja a tejcit elfogadni, jó ha ilyenkor nagy kínlódással 60-at megeszik. Nem lenne kevés, van akinek ennyi idősen 4-szer eszik a babája??? Hány óránként?
2011. aug. 10. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kevés, megvan neki az amúgy min. 500 ml tej vagy tejalapú étkezés?

Az én kislányom is 6 hónapos 3 cicizés és 3 étkezés (tízórai, ebéd, uzsonna) van egy nap nálunk, kb így néz ki:


-reggel fél 7-7 körül cici

- 10-11 között a tízórai, valami gyümölcs+ zab vagy köleskása, keksz, babajoghurt ilyesmi

- cicin elalvás

- délután 2-3 körül ebéd (heti 2-3 alkalommal húsos)

- este 6-7 között tejpép (imádja)

- esti fürdés után 9 órakor cici és alvás


az éjszakákat átalussza

2011. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kell még neki az 5x evés. Akkor amelyiken sír, akkor a tejcsi helyett adjál neki mást. Gyümölcsöt, vagy kis krumplit. Fél éves, tehát megkezheted már a hozzátáplálást, de ha bizonytalan vagy kérd ki a védőnőd tanácsát. Az én kislányom most lesz 2 éves, és ő is még 5x eszik.
2011. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam fél éves. Reggel már nem mindig kell neki a cici, így már kiváltottuk a reggelit(7-8 körül), tízórait(10kor), ebédet(12-13 között), uzsonnát(16kor), vacsorát(18kor) és csak elalvás előtt szopik(20körül).

A szopit azért sem erőltetem, mert ha nem kell neki, akkor megharap (van már két foga).

2011. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Most kezdtük a hozzátáplálást tehát még nem tudom kiváltani mással egyik étkezést sem. Napi 800-850ml tejcit elfogyaszt. Én is kevesellem a 4 étkezést de nagyon nem akarja a délutáni tejcit.

6h tejci 150-180ml

10:30 kóstoltatás és tejci 150ml

14:30 üvöltés a tejcin 60-90ml

18:30 tejci 150ml

22:30 tejci és alvás 250ml

Ez van most...

2011. aug. 10. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Enyém pár hónaposan is csak napi 4-szer evett. Kb 7 hós korától eszik 5-6 alkalommal.

Figyelj, nem a szemed előtt fog éhen halni, ha rendesen hízik, van elég pelus, jó a kedve, ha kizársz mindenféle betegséget, akkor ne aggódj.

Csak legyen elég folyadékbevitel is.

2011. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!