Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden 8 hónapos baba csak...

Minden 8 hónapos baba csak reggel és este szopizik?

Figyelt kérdés
Rengetegen írják azt (anyatejes babáknál), hogy csak reggel és este szopik a baba, napközben gyümölcsöt, főzeléket és tejpépet kap a baba. Nálunk csak az ebédnél kap főzeléket vagy gyümölcsöket, azt is szoptatás után, előtte nem fogadja el. Ezek szerint többet kéne adnom? Vagy elég ennyi?
2009. ápr. 11. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:

az enyém 9 hós, reggel cic 10 11 tájt gyümölcs utéána cic, szundi, délben zöldség, sajttal vagy hússal utána szopizik megint, és este tejpép, a gabonásat szereti a legjobban milupa és szopizik, néha ha nyűgös akkor is szopizik, szóüval napközben többször is.

Mindent jól csinálsz. :-))

2009. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom egy hét múlva egy éves, naponta 5-6-szor szopizik, emellett kap, gyümölcsöt, főzeléket, tejpépet, de minden után ugyanúgy szopizik, ivásképpen. Addig adj neki, amíg csak tudsz.
2009. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1 éves korig a 3 szopi kell, a többi lehet más kaja.

Lányom reggel ébredéskor szopik, 10-kor gyümi, 12-kor főzi, 15-kor szopi, 18-kor főzi és alvás előtt 21-kor cici megint. Emellett hajanli 4-5 között egyszer kel, és cici.

De 8 hósan már bőven kéne legalább 3X egyen mást cici nélkül.

De persze minden baba más, van aki ilyenkor is még csak cicin él..

2009. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10 hósak vagyunk...napi 3 cici:)
2009. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

8 hósak leszünk, reggeli cici 8kor, 11kor gyümi, 14kor cici, 17kor főzelék, 20kor tejpép plusz cici.

Szóval napi 3szor cici, és még ha éjjel ébred akkor is.

2009. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
A La Leche Liga honlapján azt írják, ideális esetben, ha van elég anyatej és minden oké, a baba fő tápláléka az anyatej.
2009. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy a legújabb nézet szerint nem elválasztás van, hanem hozzátáplálás. Azaz nem kell 6 hónapos korától 2 hetente kiváltani egy szoptatást, hanem szoptatás után kell megetetni. S eszik, amennyi jólesik. Az enyém 11 hónaposan még 5-ször szopizik, és csak kb. 100 gr egyéb ételt eszik egy étkezésre. 11 kg, és jól alszik éjszaka. Persze nekem is mondogatják az öregek, hogy ezt nem így kéne, de én fütyülök rá.

Máshol is olvastam, hogy 1 éves koráig még napi 500-600 ml anyatej kell nekik.

A hátránya az, hogy nehezebb lesz leszoktatni, szerintem.

2009. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. ápr. 12. 06:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 7,5 hónapos. Reggel 7 körül ébred, cicizik, 10 körül gyümölcsöt kap, de utána is kéri a cicit, délben főzeléket kap (2 hete eszi, de max. 1/2 üveggel eszik belőle), utána szopizik. A többi étkezésre csak szopit kap. Éjjel is felébred általában 1x, olyankor is szopik. Én tejpépet nem is adok neki, mert az is tápszer, csak sűrűbb, tehát szerintem fölösleges. Ja! 6 hónapos koráig csak szopott, utána kezdtem adni a gyümölcsöket, 7 hónapos kora után a főzeléket. Úgy gondolom, hogy ha így is szépen fejlődik, akkor kár siettetni az elválasztást. Majd később ehet elég szilárd ételt. Hagyom, hogy a saját tempójában áljjon át. 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
álljon :)))
2009. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!