Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Mi a véleményetek/tapasztalatok a légzésfigyelőről?

Figyelt kérdés
A testvéremék első babájánál használták, de azt mondták miután 2x beriasztott az éjszaka közepén (tévesen) ők meg majd szívbajt kaptak ahogy felriadtak... inkább elcsomagolták. Azt is hallottam hogy valójában csak akkor hasznos ha valaki képes a vészhelyzetben elvégezni a szakszerű újraélesztést. Azt tanítják valahol? Volt akinek ez tényleg segített, vagy csak téves riasztások éjszakai pánikját okozta nem mást?..
2009. ápr. 11. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk nem volt,de lehet nem is bánom. Nagyon sok anyukától hallottam,közöttük 2nagyon jó barátnőmtől is hogy teljesen érthetetlen módon csipogott be.

Aztán meg tiszta para volt apa,anya hogy mégis mi lehetett a baj. Közbe meg semmi..

2009. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ismerek olyat, aki állította ez mentette meg fia életét! Beriasztott, rohantak a kiságyhoz, nem lélegzett a baba, felkapták a gyereket ilyedtükbe jól megrázták, mire a baba "felébredt"...na hát ezek után naná hogy megvettem! Ki tudja, lehet csak mélyen aludt, vagy tényleg nem vette a levegőt?? Ha akkor nem rázza fel, talán meghal?!?! Szerintem akik ezt megveszik, sokkal parázósabbak mint az ellentábor, valószínű te is szétaggódod az agyad egy megfázásnál még a másik fél mégcsak orvoshoz sem viszi!
2009. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy vannak babák akik olyan mélyen alszanak, hogy elfelejtetnek levegőt venni. Nekünk is van és volt már, hogy beriasztott, de nem értettük miért. Ilyenkor én is megrázom, megbököm a fiamat, de azt mondom inkább tévesen, mint hogy...
2009. ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy tévesen riaszt be.Ha mondjuk 10-20 mp-re van állítva,előfordul,hogy a baba addig nem vesz levegőt azért jelez.Általában aztán vesznek,de mondjuk 1000-ből 1 nem,ez a bölcsőhalál.Általában nem tudják utólag sem megmondani az okát,mert teljesen egészségesnek tűnő csecsemők is haltak már így meg.Van,hogy elég ha csippan a figyelő az felébreszti a gyereket és vesz levegőt,vagy ha valaki felkapja.Persze ha más komolyabb oka van,akkor szakszerű segítség kell.Kisbabáknál lehet sokszor olyat látni,hogy nem vesz levegőt,aztán egy nagy sóhaj következik.én a háromból kettőnél használtam,a kisebbiknél 3 hósan 2x riasztott éjszaka,azóta sem,már 9 hós.De szerintem is inkább 1000x akár tévesen,mint hogy 1x ne.Nekem biztonság érzetet adott,mert a saját szobájukban a saját ágyukban aludtak alszanak mindig.
2009. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi használjuk, minket megnyugtat. Párszor már riasztott tévesen, de nem baj. Inkább felébredek feleslegesen a hangjelzésre, mint reggel vegyem észre az esetleges bajt. Mondjuk mióta érzékenyebbre állítottuk, azóta jól működik.

Éjjel ha felébredek, látom, hogy villog a zöld fény, nyugodtan alszom tovább. Ha nem lenne, akkor mászkálnék állandóan a babám szobájába, hogy mi van vele.

2009. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nem riasztott be tévesen

engem megnyugtat, mert neha (havona egyszer-ketszer) szeret hason aludni a babam

egyetlen rossz,amikor kiveszem, es elfelejtem kikapcsolni, es kiabál :))

en attol felek, hogy "nagyon elalszik" a baba, és elfelejt lelegezni,stb, ott elég ha felrázzuk, nem kell extra tanfolyam.

en ugy gondolom, hogy az en megnyugtatasomra van, es ha már elgondolkozol rajta, akkor erdemes venni/kolcsonozni, ha nem vagy aggódós, akkor felesleges, nagyon kicsi ám az ilyesmire az esély

2009. ápr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azért is használom,mert van az ismerőseim között egy anyuka,akinek a 6 hónapos kislánya a délutáni alvásból nem ébredt fel.Tanácsadásra készülődött az anyuka,ment ébreszteni a babát,és halott volt.A boncolásnál semmilyen halál ok nem derült ki,bölcsőhalál volt.

Nagyon keservesen bánta utána,hogy nem használt légzésfigyelőt,azóta sem tudja sem a baba elvesztését feldolgozni,sem azt,hogy magát vádolja,hogy esetleg élhetne a gyereke,ha használja a figyelőt.

2009. ápr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Én is használom, 9 hós a lányom,nálunk riasztott be tévesen már,de nem bánom,inkább így minthogy baj legyen,Ismerősömnél volt ,hogy a kislánya nem vett rendesen levegőt,és nem győztek vele orvoshoz járni,náluk szerencsére elég volt annyi,hogy megrázogatták a babát,és felébredt,de ha nincs megfigyelő...

Amúgy meg igen,fontos hogy tudja az ember mit kell tenni,de ha valaki nem is tudja,de jelez a megfigyelő, babának még van esélye,mert ha a mentőnek idő is kell míg kiér,de legalább a szülő tudja hogy baj,van és lehet hívni a segítséget.De ha nem, ébrednek fel,mert nincs ami jelezzen...szval szerintem hasznos lehet,de az is igaz,régen is felnőttünk nélküle.

2009. ápr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen,az is igaz,hogy mi felnőttünk nélküle,de nagyon sokan viszont nem.Apukám egy testvére sem pl,de régen a szüleim nagyszüleim idejében szinte mindenkinek volt olyan ismerőse akinek a gyerekével ez előfordult.Szerintem ha több ezer használó közül 1-et ment meg,már megérte.De ha ritka is,azért valóban előfordul,hogy ez menti meg a baba életét.Régen ezeknek a babáknak nem volt ilyen szerencséjük.
2009. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van. Én nagyon szeretem, azóta nyugodtabban alszom. Amíg nem volt, addig ahányszor felébretem, mentem a babóhoz, hallgatóztam, hogy szuszog-e, de sosem tudtam úgy megnyugodni, mint azóta, hogy van ez a készülék. Éjjel és nappal is bekapcsolom ha alszik a picim.

Én ajánlom.

2009. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!