Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kertes házban (akár panelben)...

Kertes házban (akár panelben) élő anyukák milyen gyakran takarítotok?

Figyelt kérdés
Reggel felporszívózok és feltörlöm a járólapos helyiségeket, de a lányom(9 hónapos) egy óra múlva képes a világ összes lehullot haját összeszedni,és a zoknija katasztrófa. Nem hinném,hogy nem tudok takarítani,de hogy képes ennyire összekoszolni magát???
2011. aug. 13. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Napi 2x takarítok, reggel felmosok, dálután porszívó és felmosás. 65 nm-es újépítésű társasházi lakásban lakunk. Ja, és a portörlés is napi rutin, valamiért annyira poros a lakásunk, h lassan idegeteg leszek tőle. Persze a gyerek nadrágja a térdém így is csupa kosz estére, de már beletörődte :(
2011. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Társasházi tetőtéri lakásban élünk, 2 éves a kislányom heti 2x prszívózok, 1x mosok fel, és ezek között persze ha kell összesöprök majdnem minden nap. A portörlést utálom, heti 1 a max.
2011. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék napi 2x végigmenni a lakáson,ahogy elöttem irta a válaszoló,én is annyizor,előkapom a porszívót ha sok por van az előszobában.
2011. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk vagy minden nap csak takarítok, vagy heti egy nagy takarítás, többi nap sepergetés.

Másra nincs kapacitásunk...

Az elején a baba miatt rengeteget takarítottam, ki is nyírtam a porszit(túlpörgött)

Minnél nagyobb annál nagyobb koszt csinál.

Amúgy szerintem egy frissen fertőtlenített műtőben is képesek lennének jól összekoszolni magukat:D

2011. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
magánház, kert nincs, viszont az udvar és a ház előtt az út nincs leaszfaltozva, így elég poros a lakás, főleg most, hogy egész nap nyitva az ablak. Heti 2 felmosás, 1 porszívózás, akkor a kisszőnyegeket fel is veszem és kiverem. Elég sok por gyűlik össze bennük. Heti 1 porszívózás. Szinte napi sepregetés. Pedig nem megyünk be a házba cipővel, a bejárati ajtó előtt levesszük a cipőt. A szobába még papuccsal sem megyünk be, csak a konyhába, hogy ha ott van valami kosz, nehogy azonnal behordjuk a szobába.
2011. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki akár 1 gyerek mellett naponta kiporszívóz és felmos, azelőtt megemelem a kalapom. (Még jó hogy nincs.) Én mindennap takarítok,(portörlés, elpakolgatás, növények); de csak 2-3 naponta porszívózom, és hetente jó ha 2x fel tudok mosni. Az enyém 24 hónapos, örökmozgó kisfiú, még az apja is nehezen tudja lefoglalni, hogy ki ne jöjjön "szétnézni", hogyan mosok fel. Plusz még főzés meg mosás... Én biztos nem bírnám mindennap a "tüchtigrendet" :)
2011. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a férjem nincs itthon, akkor csak másnaponta porszívózok, mert ketten a kislányommal nem csinálunk koszt, de azokon a napokon, amikor apa itthon van, akkor minden nap porszívózok, mert ő nem figyel annyira a tisztaságra. Felmosás másnaponta, törölgetés hetente 2X.
2011. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi is úgy csináljuk,hogy reggel együtt porszívózunk, ha olyan a hangulata akkor ő csak a kiságyból nézi. Feltörlés akkor amikor alszik, portörlés heti 1-2 alkalommal.
2011. aug. 13. 14:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hanyag (azt hiszem), heti 1 porszívó, 1 felmosás, 1 portörlés van.

Persze, ha morzsa van a földön, mert miért ne lenne egy egyedül enni próbáló 2 éves mellett, akkor azt felszedem. Hajmosás, szárítás után a lehulló hajat (nagyon hullik sajnos) is rögtön felszedem.

Ha valami kilöttyen rögtön törlöm.

2011. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Családi házban lakunk. Havonta egyszer van nagytakarítás. Amúgy pedig nem porszívózok minden nap, de csak azért, mert még pici a lányom, nem kúszik-mászik még. Majd ha nekilódul, akkor napi egy porszívózás, meg felmosás lesz. De csak azért, mert macska van a teraszon, és mindig behordjuk a szőrt a lakásba.

Mondjuk az is biztos, hogy ha frissen van takarítva, akkor is talál valami apró szöszt, amit a szájába vehet. :D

2011. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!