Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ahol kicsi a korkülön...

Anyukák, ahol kicsi a korkülönbség a két gyerek között (0-2 év között mindkettő), ti hogyan/mikor mentek sétálni, mikor főztök, takarítotok? Mikor pihentek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,

22 hó a korkülönbség, most 10 hós a kicsi, nov.-ben lesz 3 a nagy.

Ezt a kérdést akkor írtam ki mikor egy hós volta kicsi:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Rá egy hétre itt egy kérdésre a válaszom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ekkor már 8 hós volt a kicsi:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kicsi 9 hónapos, a nagy 2,5 éves.

Délelőtt a kicsi a babakocsiban alszik, úgy megyünk sétálni, boltba, ide-oda. Délután a kiságyban alszik, ilyenkor a nagy is horpaszt, én is pihenek. Mikor felkelnek, akkor megint megyünk csavarogni, a kicsi rajtam mei tai-ban, a nagy sétál.

A takarítás úgy zajlik, hogy a nagy segít, a kicsi pedig eljátszik a járókában, vagy a mei tai-ban van. Amit nem tudok velük megcsinálni, azt este szoktam, mikor Apa hazajön. Főzni is este szoktam, vagy délelőtt (a nagy ilyenkor is szokott segíteni. :D).

2011. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos nekem alap esetben bölcsiben vannak a "nagyok", a kicsivel egyedül vagyunk délelőttönként. Ebéd után megyünk értük.

De a nyárra való tekintettel itthon voltak 7 hetet, hát nem volt egyszerű... A legnagyobb 3 éves, a középső 2 lesz, a kicsi 4 hónapos.

Reggel 6 óra körül ébrednek. Mindenki megissza a reggeli italát. Öltözködés, játék. Közben én próbálok rendet rakni, elmosogatni, elindítom a mosógépet, csinálok reggelit. 8 körül reggeliznek a nagyok, velük én is. Elpakolok utánuk, elmosogatok, oda teszem az ebédet, kitakarítok. Kb. 10-re késze vagyok. Ilyenkor a nagyobbak gyümölcsöt esznek, a kicsi szopik. Irány a játszótér. 1/2 12-kor haza indulunk. Mosakodás/fürdés, ebéd. Leteszem aludni a nagyokat, a kicsit megszoptatom, és ő is megy aludni. 3-4 között ébrednek. Én addig szigorúan csak pihenek. 4 után Uzsonnáznak, pelust cserélek, szoptatok és megyünk is a játszótérre. Jó esetben Apa hazaér és értünk jön fél hétre, így nem egyedül szenvedem haza őket. A nagyok landolnak a kádban, a kicsi a játszószőnyegen, én megyek vacsorát készíteni, Apa felügyeli a gyerekeket takarítja a vadászgörényünk ketrecét. Vacsoráznak, fogat mosnak Apával, én a kicsit fürdetem, szoptatom. Apa mesél a nagyoknak mesét, lefekteti őket. Kb. 1/2 9-re mind ágyban durmol. Ilyenkor ülünk le együtt vacsorázni Apával, beszélgetünk, ő számítógépezik én tévézek. 10-kor már mi is alszunk.

2011. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hogyan sétáltatok, amíg a nagy még nem tudott járni, de már meg volt a kicsi?

Mekkora a káosz, ha apa nem ér haza, csak későn?

2011. aug. 3. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg a nagy nem járt, addig úgy ment a séta, hogy egyikük a mei tai-ban, a másik babakocsiban. Általában a kicsi volt rajtam, a nagy a kocsiban.
2011. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!