Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor elindult a babátok,...

Amikor elindult a babátok, bele lehetett még rakni babakocsiba, vagy onnantól már csak a séta mehetett?

Figyelt kérdés
fiam szereti a babakocsit,3-4órákat is szoktunk egyszerre sétálni naponta,most 1éves múlt 2hete.De most gondolkoztam el rajta,hogy mi lesz,ha egyedül,segitség nélkül elindul majd...még csak kapaszkodva megy,meg ha fogjuk a 2kezét,mostanában néha elengedi kicsit az egyik kezünket,és úgy próbál menni,de hamar megfogja inkább a másikat is :) még bizonytalan.Kiváncsi vagyok hogy másnál hogy volt mikor elindultak már,hajlandóak voltak még babakocsizni,vagy onnantól nem lesz megállás,és sétálni kell vele?Mert a derekam leszakad mikor kézenfogva kel vele sétálni,bár ezt csak itthon szoktuk inkább,én soha nem veszem ki a babakocsiból séta közben,de a nagyszülők rászoktatták....ezért egyre többször hisztizik hogy kiakar szállni...pont őszre fog megtanulni szerintem egyedül is járni,a nagy esőben,sárban....volt valaki akinek szintén ősszel indult el a babája?Sokat elesett a vizbe,sárba?Ezeket gondolom nem lehet kikerülni,de mégis más azért ha tavasszal vagy nyáron tanul meg járni.
2011. aug. 14. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

sztem nem lehet általánosítani. minden gyerek más.

az enyém pl. 11 hósan tanult meg járni, ez november végén volt. de ő, bár már 2,5 éves, még a mai napig jobban szeret a babakocsiban, mondjuk tőlünk pl. a legközelebbi játszó is elég messze van. a barátnőm kisfia már majdnem másfél éves volt, mire elindult, de azóta nem mondom hogy nem használják a babakocsit, de ritkán és tényleg csak hosszabb távokra. (most lesz 2 éves).

2011. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 éves koráig használtuk. Mivel bölcsis lett, oda meg bicóval járunk, így elcsomagoltam a kocsit. De nagyon szerette.
2011. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes vinni a babakocsit, mert egyrészt van egy halom cucc, amit viszel mindig magaddal, személyes holmi, víz, törlőkendő, homokozócucc, másrészt egy bevásárlást könnyebb kocsival lebonyolítani, nem pakol a boltban, nem szalad el. Ha elfárad, beleülhet a kocsiba.


Nálunk másfél évesen járt a gyerek stabilan, onnantól nem kellett babakocsi, mert bírt menni órákat és kellett a kistesónak a kocsija. De nem ez az általános, szerintem 2 éves korig azért elkel a kocsi a biztonság kedvéért.

2011. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiam október elején kezdett el járni, de először nagyon bizonytalanul. Decemberben esett az első hó, még abban sem igazán tudott menni, szegény állandóan felbukott benne. Jó pár hónap kellett, hogy mindenhol stabilan tudjon járni. Ma már a kedvenc játéka a pocsolyataposás. :) Babakocsiba még sokáig elült. Talán még jobban is mint előtte, hiszen előbb elfáradt.
2011. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.Akkor csaknem fogja ő sem gyorsan elhagyni,egyik napról a másikra a babakocsit.Fogalmam sincs mikor fog elkezdeni járni,de gondoltam ősszel már biztosan.
2011. aug. 14. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:

A főnök TE vagy, nem a gyerek és nem a nagyszülők. Ha babakocsival kell menni, akkor babakocsival kell menni. Kész. Ne csinálj belőle ügyet, a gyerek megérzi, ha elbizonytalanodsz és jól kihasználja, sok bajod lesz, ha mindig kihisztizi, hogy ne kelljen ott ülnie. Tanítsd meg, hogy van, amikor sétálhat, és van, amikor kocsizni kell.

A mi babánk lassan 2 éves, imád szabadon szaladgálni, de van, hogy muszáj kocsival menni, mert időben oda kell érni, vagy autók mellett megyünk, stb. Szinte minden nap babakocsizunk.


Szerezzetek be vízhatlan bakancsot, gumicsizmát, esőkabátot, esőnadrágot, akár komplett esőruhát, és nem lesz gond az ősz :)

2011. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13 hósom kb. 1 hója jár egyedül. És azóta is szivesen kocsikázik.
2011. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13 hós múlt a kislányom. Kb. 3 hónapja sírt, ha csak meglátta a babakocsit. Múlt hét óta viszont megint szereti, pedig már jár.
2011. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!