Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogcsikorgatás? Mit lehet tenni?

Fogcsikorgatás? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
8 hónapos kislányomnak 9 foga van már:)De 3 hete elkezdte csikorgatni...BORZASZTÓ hangja van nekem szó szerint a hideg futkos a hátamon...:)Nagyon hangosan csinálja, egyre sűrűbben.Jó, persze, biztos újdonság neki, élvezi, de lehet baja tőle a kis fogainak??ÉS lehet valamit tenni ellene, mikor még ilyen kicsi??
2011. aug. 15. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, rászólsz, hogy ne tegye. Egyébként sok gyereke csinálja, élvezi a hangját-biztos. Mi (szülők) már kevésbé:))
2011. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha alvás közben csinálja az idegesség miatt van, én is szoktam csikorgatni és elég ideges típus vagyok, orvos mondta hogy emiatt van, elkophat a foga és fogorvos is lehet belőle!!!
2011. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Alvás közben még nem csinálta, nappal szokta kaja után, miután már tudja használni kajálásra is a fogait, utána még jó 10 percig ezen "pörög":)De én is a fogorvostól félek, volt ismerősöm aki szintén álmában csinálta, neki szépen el is kezdett kopni a foga...:(
2011. aug. 15. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9 hónaposan csinálta(most 10), akkor 4 foga volt.Csak nap közben csinálta.Én mindig rászóltam, és betettem az ujjam a szájába, keresztben csak azért, hogy elválasszam a fogait, hogy tudja miről van szó.

Leszokott róla 1-2 hét alatt...most nem tudom, hogy azért,mert mindig rászóltam, vagy megunta,lehet mindkettő:)

2011. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én rászóltam és cumit dugtam a szájába. Féltettem a fogait, párszor még csinálta, de gyorsan leszokott róla!
2011. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom csak akkor csinálj, ha fájnak (éppen nőnek) a fogai. Gondolom amikor összeszorítja kellemesebb érzés. Amikor túl vagyunk 1-1 fogon, akkor abbahagyja.
2011. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!