Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 1 evese meg puresitve...

Akinek 1 evese meg puresitve eszik, annak, hogy megfelelo taperteke legyen a fozelekjenek, milyen aranyban kell rakni a hust, krumplit tesztat, zoldseget?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

a tápérték nem függ össze a pürésítéssel. (csak ha vízzel hígítod).

én arra szoktam figyelni, hogy legyen benne anyag (husi, krumpli, rizs...) és olyan zöldséggel, gyümölccsel pürésítem, amitől kellő állaga lesz.

pl. krumpli-husi elég tömény, ezért adok hozzá valami lédúsat: cukkinit/paradicsomot/barackot/almát...


a bébiételeknek 40-60%-a víz, annál biztos, hogy kalóriadúsabb a saját püré!

2011. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi, es ha pureset eszik, grammra tobbet kell ennie, mintha darabosat enne?
2011. aug. 15. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell grammokat nézegetni,főleg nem 1 évesen,hiába méred te ki az ő fejadagját,ő úgyis csak annyit fog enni,amennyi neki jólesik.Szerintem egyébként legyen minél sűrűbb,értelemszerűen abban kevesebb a folyadék,így jobban laktatja őt,több a tápértéke.A folyadékot majd megkapja külön.Azért legyenek benne már kisebb darabok is,amit rágnia kell,még ha nincs is foga.
2011. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van 8 foga, de rogton oklendezik, ha darabos van benne
2011. aug. 15. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:

lányom többet eszik meg püréből, mint darabosból. de nem értem, miért. pl.őszibarackból kockázva 1-et, pürében 2-t.


akkor is öklendezik, ha puha ételt adsz? mert nálunk a keményebb gyümölcsöket, zöldségeket visszalöki (paprika, alma, dinnye...), ha viszont szétnyomhatót adok nei, azt boldogan majszolja (pl.őszibarack, sárgabarack, főtt krumpli, paradicsom...)

2011. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisztivan ***** válasza:
Fiam délbe még pürésitve eszik,minél sűrűbb neki annál jobb.Kézzel nem eszik a te babád?Picur szereti a darabost kézzel illetve az én kanalammal,villámmal enni.A saját kanalával nem fogadja el a darabost.Nem szoktam már méricskélni ha nekem finom akkor neki is jó.
2011. aug. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!