Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalasnal milyen...

Hozzataplalasnal milyen sorrendben valtottatok ki az etkezeseket? Ha eddig tapszert evett eleg lesz neki a gyümölcs tizoraira es uzsira, mert a taperteke nem ugyanaz?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tízóraival és uzsival kezdtem. A vacsit meg a reggelit kell utoljára kiváltani. Bőven elég a gyümölcs. Esetleg jöhet tejpép is, vagy bébidesszert.
2011. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Először délelőtt kapott gyümölcsöt, aztán később délután is gyümölcsöt, aztán ebédre főzit. Most ott tartunk, hogy délután gyümit v. tejpépet kap. 6,5 hónapos kisfiú.
2011. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Afiam elegge tartja a rendet 6,9,12,16, 19- orakor eszik...ha kap gyümölcsöt utana mennyi tapot adjak hozza?Külföldön elek es itt elegge sz@enak ra ki hogy eteti a gyereket... bennem meg egyre nagyobb a kaosz
2011. jan. 9. 20:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Először a tízórait, később az ebédet váltottuk ki.

Tegyél a gyümölcshöz babakekszet (2-3 darabot reszelve), így laktatóbb. A tejpép is jó dolog, azt is dúsíthatod gyümölccsel.

2011. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kisfiam. 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. A tízóraival kezd, mivel ha nehezen emészti, fáj a pocija, akkor ne zavarja az éjszakai pihenést. Először mindenképpen keverd be neki a teljes adag tápszert, mivel úgyis csak kóstoltatod vele az új ízt. Naponta növeld a gyümölcs mennyiségét és csökkentsd a tápszert, amikor már megeszik mondjuk 1 teljes almát, vagy 1 üveg almát, ne adjál neki tápszert utána. 1 hét elég volt nekünk. Utána itatni nem szükséges, csak akkor ha kér.

Uzsonnára meg tejpépet adtam fél almával bekeverve. De természetesen adhatsz neki akkor is gyümölcsöt. Mindig csak egyet változtass! Pl. először adjál neki almalevet (én szűrtem le), aztán amikor megitta 30 ml-t, akkor változtattam az állagon tehát akkor már almapépet kapott. Utána 2-3 naponta vezethetsz be újabb ízeket.

Most én úgy csinálom: reggeli: 270 ml tápszer, tízórai: tejpép gyümölccsel, ebéd főzelék + 100 ml híg tápszer ( 90 ml vízhez 1,5 mérőkanál) sajnos más folyadékot nem fogad el és ezért adom, de egyébként vizet adnék neki helyette, uzsonna: gyümölcs, vacsora: fél adag főzelék (90 g) 240 ml tápszer.

2011. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A babakekszet én nem adnám, ha még nincs 6 hónapos. Ha viszont elmúlt, akkor már lehet adni neki búza, zab, árpa, rozs készítményt. Gyógynövényboltban lehet venni pelyheket, amit felfőzve belekeverhető a gyümölcsbe, főzelékbe. Buláta az is ilyen búzakészítmény.
2011. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én mindkettőnél először az ebédet váltottam ki, utána az uzsit, majd a vacsit, és utoljára lett szilárd a tízórai.

Van egy átmeneti időszak, de utána beáll. A gyümi után nyilván előbb éhes, mint a főzelék után.

2011. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ebéd

uzsonna

reggeli

vacsora

2011. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én először az ebédet váltottam ki!Kezdtem az alma levével majd pép,utánna öszibarack leve majd pép,ezután én rögtön adtam is neki a zölségeket(krumpli,srépa,sütőtök,cékla stb)mivel nekem a védőnőm azt mondta,hogy ne túl sokáig adjam az édes gyümölcsöket kezdésnek mert akkor nehezen fogja elfogadni a "sós" főziket.Majd utánna nekem következett az uzsonna kiváltása gyümölcs tejpéppel,és legvégül a tízórai.

Most így néz ki a étrendünk

6-6.30:tápszer(sajnos már nincs tejem)

9-9.30:gyümi

12-12.30:húsos főzi

16-16,30:maradék gyümi tejpéppel,maradék húsos főzi

19.30:tápszer

Most 8 hós,4,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást!

2011. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat, kezd körvonalazodni a dolog, bar a gyerköc nem nagyon akar enni.Feszeng, tömi a szajaba az elöket.....minden tiszta szutyok ha eszik, de extrem modon
2011. jan. 11. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!