Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Irnátok könnyen elkészithető...

Irnátok könnyen elkészithető leves recepteket, amit 1éves kisfiamnak csinálhatok?

Figyelt kérdés
nem vagyunk levesesek,mondhatni egyáltalán nem,ezért szinte soha nem csinálok levest,de a fiamnak szeretnék azért csinálni,de nem tudom milyet,hogyan...segitenétek?Valami egyszerű,könnyen-gyorsan elkészithető recepteket szeretnék.Meg hogy pontosan hogyan kell megcsinálni,mert tényleg levest nem szoktam főzni :) Köszönöm!
2011. aug. 15. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

paradicsomleves tésztával, nagyon gyors és imádják az enyém is egy éves.

kis olajon rántást készitesz, félrehuzod beleöntesz paradicsomlevet vagy pürét meg vizet, só, cukor kis zeller aprora, forralni pár percig, bele cérna metélt, megföl fini..

ű

2011. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sárgarépát,fehérrépát,krumplit felkockázom. Kevés olívaolajon megpárolom. Pici lisztet szórok rá,pirítom,majd vízzel felengedem. Ízlés szerint só. nálunk nagyon szeretik.
2011. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

húsleves :D

beleteszed a husit (csirke aprólék vagy comb, szárny, karajcsont, marhahusi, ami van otthon)

egy hagymát beleteszel, felöntöd vízzel, sózod, borsozod, felforralod majd takarékra teszed és beleteszed a zöldségeket.

2-3 óra múlva kész :)

én csirkecombból szoktam, sok krumplit teszek a levesbe és csinálok paradicsomszószt (rántásra ráöntöm a levet, felforralom, cukrozom és kész) így van leves és főétel.


borsóleves:

borsót, répát olajon sóval és petrezselyemmel fedő alatt megpárolod, ha megpuhult 2ek lisztet szórsz rá, felöntöd lével, fél órát főzöd és kész. csurgatott tésztát szoktam beletenni, mikor kész a leves 2 tojást 2ek liszttel jól összekevered és kiskanállal belecsurgatod. 5 perc után lezárod.


zöldséglevest ugyanígy szoktam.

frankfurti levest nem tudom fejből, de keress rá a neten, az is egyszerű. vagy tojásleves, zöldbab leves, petrezselyemleves sok tésztával :)

2011. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jaaaés gyümölcsleves :)

gyümölcsöket vízzel felforralod, ek lisztel tejföllel habarást csinálsz, beleöntöd, összeforralod. habarás helyett e csomag vaníliás pudingot is tehetsz bele, isteni :)

2011. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. aug. 15. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!