Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes Babámnak miért nincs...

2 hetes Babámnak miért nincs ereje kiszívni a tejet? Ha 30. -án 3300 grammal született, akkor mekkorának kell lennie?

Figyelt kérdés

Az nem probléma, ha a 2 hetes Babám a cicin elalszik és valamiért nincs ereje kiszívni a tejet, aztán amikor teszem a helyére felsír és 1 óra múlva újra eszik.

Ha 30.-án 3300 grammal született, akkor ha jól táplálkozik, mekkorának kell lennie?

A védőnő szerint hetente és havonta elég mérni.


2011. aug. 16. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

A heti 10-15 deka hízás már nagyon jó.

Ezt akár 1-2 hónapig is eljátszhatjátok, hogy így eszik.

A fiam is ezt csinálta.

2 hónaposan gyorsult be a szoptatás, most már kb. 10 perc egy evés, előtte min. 40 perc volt.

Azt hittem, sosem fog változni.

Légy türelmes, eleinte ez elég macerás, de majd beáll a dolog.

A hazaengedős súlyhoz nézd a gyarapodást, ne ahhoz, amivel született, mert minden baba veszít a súlyából születés után.

Tehát ha most olyan 3,4 kg körül van, az teljesen jó.

2011. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első hónap végére a születési súlyát kell minimum vissza szednie!Nekem ezt mondta a dokinéni.

Ilyenkor még nagyon aluszékonyak, és kis erőtlenek! :) Meg még itt vannak a frontok, még az én 7 hónapos csibémet is ki csinálja..Tedd mellre amikor kéri, és légy türelmes.Ha nagyon be alvós, akkor bizony fel kell kelteni!!

2011. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk 1 hét alatt fél kg-ot fogyott! kitartóan mellre tettem, 1 hónapos korára hízott 600at a születési súlyához képest (tehát összesen 1100g-ot.)


tényleg elég hetente mérni. csak tedd mellre, amikor kéri.

2011. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kislányom 3 óránként kért enni. kezdetben volt, hogy 40 percig lógott rajtam. abból 20 perc intenzív volt a másik 20 percben pedig noszogatni kellett. Próbáld meg te is közben keltegetni. Birizgáld a fülét, nyakát, kezét, vállát.

3050g született, 3000g engedtek ki, rá egy hét múlva 2990g mértek. Sírva fakadtam! A védőnő azt mondta, hogy ne foglalkozzak ezzel. Innentől nézzük a hízását és van, aki később indul be, nem kell aggódni.

Következő héten 3120g volt, 3 hetesen 3320g, 4 hetesen 3570g.


Egyébként totál nem értem, hogy hízik, mikor néha semmi tejem nincs, hiába csinálok bármit is.

2011. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy a 2. hétre kell visszahíznia a születési súlyát. Egyébként az én babám hetente 200grammokat hízik.
2011. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!