Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 3 hónapos babátok?...

Mit tud 3 hónapos babátok? Mekkora súlyú/cm most és mekkorával született?

Figyelt kérdés

Az én kislányom 3kg/51 cm volt, most 5330g/60cm. Rengeteget mosolyog, sőt már néha hangosan nevet, a fejét már elég jól tartja, de azért még fogom neki, sokat nyálzik, "beszélget", és párszor már rikkant egyet-egyet. Hason fekve sokáig tartja a fejét, és egyszer 2 hónaposan átfordult a hasáról a hátára. Sokszor etetéskor már felém fordul az oldalára, csak anyatejes. Általában 3 óránként eszik, de estére már 2 óránként, az éjszakákat pedig 2 hetes kora óta átalussza.


Kíváncsi vagyok a ti babáitokra is!


2009. ápr. 14. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
az enyém 2 kg-os 50cm volt és most 16 kg/73 cm.
2009. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Az én kisfiam 52 cm-vel és 3610 grammal született, most kb 6 kg a tiszta súlya és ő is kb 60 cm.. Bár csak a jövő héten lesz 3 hónapos :) Ő is sokat kacag, meg gagyarászik :), 3,5 óránként eszik kb, este nálunk is gyakrabban és éjjel 1x kel, bár már volt, hogy átaludta az éjszakát, de még ez nem rendszer... Mondjuk nem is baj, ha egyszer kel, az kibírható :) Szintén szépen tartja a fejét, hason sokáig, és előszeretettel pördül át a hátára :)

További boldog babázást!

2009. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Első válaszoló ! Nem Írtál el valamit? 3 hósan 16kg?
2009. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
szia! Az én kislányom 4100gr és 57cm-rel született, most 6600gr és 62cm. Nagyon sokat mosolyog, gagyog, gáágáázik, sokat nyáladzik és kapálodzik. Nagyon igényli hogy sokat legyünk vele. hason kitámaszt nagyon sokáig és ügyesen tartja a fekét, nem szereti ha vizszintesen tartjuk csak ha csucsulni akar. 2szer fordul hasról hátra. Ha tárcsakat a kezéhez érintjük erőteljesen megfogja és sokáig tartja, illetve most gyakorolja a csiptető fogást. Szereti a hajaat és a nyakláncomat tépkedni:) 3óránként eszik, az éjszakát születése ota atalussza. Nevetgél már néha néha. Nagyokat rikat.., etetésnél a szemebe néz és ha mosolygok gyakran szpi közbe visszamosolyog. 2-3 naponta van kaki. szereti a zenét
2009. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
nem írtam el, miért? sovány?
2009. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én babám 3600 gr/50 cm-el született. Most 5800 gr és 60 cm.

Nagyokat mosolyog, "beszélget" (auuuuu, ööööö), rikkangat, kacag - a következő pillanatban hisztibe tör ki minden átmenet nélkül. Egyre többször csavarodik az oldalára, fürdetésnél kipancsolja a vizet. Felismeri az idegeneket (akiktől fél mindíg) és az idegen helyeket (imádja az új helyeket). Ha kézbe vesszük, mindent megfigyel és nézeget sokáig. Főként nagy képeket szeret nézni. A fejét sokáig megtartja. A babakocsiban már nincs el vízszintes pozícióban - eggyel feljebb kellett emelni a háttámlát, hogy kilásson. Mindent a szájába vesz, erőssen markol, majd elengedi a játékait. Sokfélével kell lekötni a figyelmét, mert hamar elunja, ha csak ugyanazokkal a játékokkal játszunk.

Általában 2 óránkét szopizik, de van, hogy órákat alszik anélkül, hogy felébredne enni. Éjszaka ált. 1x kel enni, majd 7 körül ébred.

2009. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3 hónaposan 16 kg? Szerintem valamit elírtál. Az én babám is duci, de csak 7,5 kiló és 65 centi. 3850-nel született és 59 centi volt. Ő is rám néz már szopi közben és vissza is mosolyog. Nyáladzik már ő is és a jobb kezét dugdossa folyamatosan a szájában. Egyszer még kelünk éjszaka enni. Át még nem fordult eddig. Nem is vettem észre, hogy próbálkozna. Amúgy ügyesen elnézelődik egyedül. Hangokat folyamatosan ad ki.:-) Nagyon cuki. Nektek meddig tart egy szopizás? A kisfiam most kb. 10 percig szívja az egyik cicit aztán picit később a másikat is kb. 10 percig. Előtte volt, hogy 20-25 percig is szopott egy cicin. Köszi a választ.
2009. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja! Az enyém is állandóan "eszi" a kezeit, és nézelődik sokat, de nem igazán szeret egyedül lenni. Képzeljétek csak úgy hajlandó elaludni, ha cumit adok a szájába és letakarom egy ruhazsepivel a fejét:) Persze mihelyt elaludt leveszem róla. Kislányom általában 15-30 perceket szopizik, de szeret nagyon játszani a mellemmel(húzogatja, ami nem olyan kellemes:)), és szeret rajt cumizni is!
2009. ápr. 14. 16:30
 9/14 A kérdező kommentje:
És még valami: sajnos van terpeszbetétes nadrágunk is, mert kötött a bal csípője egy picit, de már javulst vett rajt észre a doki:(
2009. ápr. 14. 16:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 3 hósan 6 kg volt és 60 cm. Most 2 évesen nincs még 16kg, "csak" 11kg és 89cm.

Szóval első válaszoló tényleg elírtál valamit és még azt kérdezed, hogy sovány e?

2009. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!