Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "túlélési" praktikákat...

Milyen "túlélési" praktikákat alkalmaztok ha elfogy a pénz hó közepén?

Figyelt kérdés
Olcsó kaja, pelus, stb-re gondolok. esetleg plusszmunka baba mellett?
2011. aug. 17. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit megszorulunk, bár szerencsére ez elég ritka, akkor a férjem vállal több melót maszekban. Ő autószerelő, így itthon a műhelyben is tud melózni.

A babának mindig a megszokott dolgokat vesszük, abból nem engedek. De mondjuk akkor lemondunk a heti egy pizza rendelésről, vagy nem veszek könyvet magamnak. Ilyeneken szoktunk spórolni inkább.

2011. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Igyekszünk a fizu megkapása után egyből nagybevásárlást csinálni,hogyha esetleg úgy alakul,hogy hó közepén már nincs pénz,akkor se legyen az,hogy nincs pelus és kaja.

Mert volt már olyan,hogy nem mentünk el nagybevásárolni és így csak jobban ment a pénz,mert a kisboltok drágábbak.

Most még csak 17.-e van,de már fogyóban a pénzünk,mert festeni kellett itthon,mert jövőhónapban jön a kistesó a 19 hónaposom mellé és kellett egy kis rendezkedés és lakás tisztítás.

Persze ez a "praktika" csak akkor válik be szerintem,ha hó elején kap az ember fizut és nem hetente pl.

Amúgy most hogy fogyóban van a pénz,párom szabadnapot kért,hogy egy ismerősünkkel elmenjen dolgozni és így lesz egy kis plusz pénzünk.Most adódott ez a lehetőség és nem hagyhatta ki.


Én meg hiába kerestem bármilyen kis munkát,legálisan nem lehet,de viszont a neten olvasható állások közül,mind kamu,ami itthon végezhető címmel fut. :S

2011. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Pelust mindig akciósan, nagy dobozosat+ 25% + 15% kuponnal veszem (Pampers Dm-ben)

Auchanban pedig Happy-t vagy Huggies-t akciótól függ. Pamperst csak éjszakára használjuk a jó nedvszívósság miatt, a többi meg nappali pelusként szolgál.

Veszek pár üveg bébikaját is, mert ha olyat főzök amit nem szeret vagy nem ehet akkor nem állok neki külön főzőcskézni mini adagot, hanem előveszek 1 üveg spenótot mondjuk és kész az ebéd.

Akciósan veszem mindig a popsitörlőt is. De ha csak pisilt akkor a textilpelust benedvesítem és azzal törlöm át a neki.


Nem tudom, hogy van-e kerted , ha van könnyebb a helyzet, mert csinálhatsz veteményest amivel RENGETEGET spórolhatsz. Pláne ha vannak "csipogók" (tollasok) akkor meg a tojásos lecsó gyorsan megvan és még pénzbe sem kerül. Vagy egy kis liszt és már kész is a tojásos nokedli, pluszba levágsz egy csipkedőt és akkor már ott a húsleves + pörkölt nokedlivel!!:D

2011. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi. Akkor nem is csinálom olyan rosszul: nálunk is hó elején nagybevásárlás, pelust a DM-ben szoktunk csakis kuponnal, van kert, anyukáméknak házi tojás, stb. a férjemnek nincs most munkája, keresi kutatja, de hiába.

:( ez most a gond sajnos plusz a svájci frank.:( és igen, még csak 17-e van.:(

gondoltam vaterán eladni babaruhákat? vagy bevinni bizományiba? érdemes?

2011. aug. 17. 15:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlottam a kertet.


Bizományit nem ajánlanám, mert szinte a semmiért veszik be. :( Jobban jársz ha Te magad keresel rá vevőt, csomagban adod el a rucikat. Gyorsan elmennek kb. 300 Ft-os áron. Sokat vettem így, de sok el is ment ezen az áron nálam is. Mekkora a gyerkőcöd?Fiú vagy lány?

2011. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

18 honapos a kisfiam es en vallatam plusz melot. :(

Reggel 9-tol dolgozom 17 oraig egy irodaban es este 8-tol ejjel 12-ig egy bevasarlo kozpontban polcokat pakolok (hetfotol-csutortokig). Ferjem reggel 7-tol dolgozik delutan 15 oraig. Nagyszulok nincsenek (csak 500km-re). Tehat segitseg nulla. Kisfiamat reggel 9-re viszem bolcsibe a ferjem hozza delutan 15 orakor haza (tehat 6 orat van ott). 17 oratol este 19:50-ig csak a kisfiam letezik szamomra aztan bepattanok a kocsiba es irany a masodik munkahely. Ejjel 12 utan par percel hazaerek, zuhanyzas, kaja es beesek az agyba 1 ora korul.

Hat nagyon nehez, 2 melohelyen dolgozni, anyanak lenni, hazimunkat vegezni. De mar csak decemberig dolgozok 2 helyen. Meg ennyi kell a hitelkartyak visszafizetesehez es maris jobb lesz a helyzet. :) Penteken es szombaton este a ferjeme vagyok. Ez nekunk a romantika, kozos kajafozes, dumalgatas. A tobbi nap munka, munka es munka. :(

2011. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nalam ez ritkan vagy szinte sose fordulhat elo. nagyon keves a penzem de a fizeteskor megveszem ami biztos kell egy honapra,pelus mososzer etc.... es ami megmarad elosztom annyival ahany nap van a kovetkezo fizuig es semmikepp nem koltok tobbet.vagy ha igen a kovetkezo nap levonom. igy sose maradok penz nelkul.
2011. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anno- mikor volt miből,és nem süllyedtünk le- addig mi is azt csináltuk,hogy hó elején bevásároltunk ami kell tartós dolgok (cukor,liszt,tészta...),tisztálkodási és tisztító szerek,ha kellett a gyereknek cipő,sapi..akkor ezt is megvettük olcsón (tescoban),pelenkát és popsi törlőt,zsepit,wc papírt...stb. Mindig mindenből a legolcsóbbat vettük! Bevásárláskor vettük húst is, úgy,hogy hetente 1x főztem húsos ételt- vasárnap,de 2 napra valót. 20.000-et költöttünk hó elején,maradt a csekkek és bevásárlás után 17-19000. Ezt mi is leosztottuk családiig-így volt hogy 600 de volt hogy 800 ft volt amit naponta költhettem! ... Azok voltak a szép idők!
2011. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én elég szegényen nőttem fel és hát láttam milyen anyumnak.

A legtöbbet a kaján lehet spórolni. Én nem értek egyet a nagy bevásárlóközpontokkal, általábban többet költ az ember. A helyi beszerzési források viszont jók.

Sok krumplis, káposztás étel, húsok leginkább rakottan sok zöldséggel rizzsel. Anyum mindig azt csinálta, hogy megfőzte a húslevest, aztán a maradékból volt hétfőn kedden rizseshús. Aztán rakott krumpli, sok savanyú. Káposztás tészta, és főzelékek. Ált ez minden héten volt.

Pelenkából vegyél pelenkakülsőt, és tetrázz. Használtan is lehet jó minőségű egyméretes külsőket venni. Még jobb is mint a papírpelus. Vagy esetleg gumibugyit is vehetsz.

Ha van mélyhűtőd, akkor mindent nagy mennyiségben csinálj és amit lehet fagyassz le, hogy legyen hónap végére. Pl minden rizses rakottas, tészta, fasírt fagyasztható. Akár kenyeret is fagyaszthatsz le, meg sajtot (mindegyik finom úgy is.

Ha csak 2000 Ft. marad azt is tedd félre a fűtésszezonra.

2011. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, valaki kérdezte: ikreim vannak és 20 hónaposak, vegyespáros.
2011. aug. 20. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!