Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a gyes összege? és van...

Mennyi a gyes összege? és van aki otthon maradt a gyes ideje alatt is? Még akkor is ha kevés volt a pénz?

Figyelt kérdés
én szivesen mennék dolgozni,csak a gyereket nem tudnám hová tenni,ugyanis nincs aki vigyázzon rá,bölcsödét meg nem éri meg fizetnem,mert akkor nem érdemes dolgoznom se.sajnos a párom is csak 90 ezret keres,ugy lesz kb 120ezer.abbol hogy fogunk megélni?
2011. jún. 27. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

GYes összege bruttó 28500Ft, kézbe 25650. Plusz a csp, 12200, összesen tehát 37650.


Én sajnos nem tudok itthon maradni vele, mert nem tudnánk megélni:(

2011. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én visszamennék dolgozni,mert nem fogom tudni fizetni a törlesztőmet, de itt nincs bölcsi, így sajnos nem tudom, hogy hogyan lesz ha eljön a gyes-es idő.
2011. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

A gyes összege amit kézhez is kapsz:25000 ft.

Én is inkább gyesen maradtam/maradok,mert nekem sincs aki vigyázna a lurkókra,és már munkahelyem sincs-akik állományban voltunk,azoknak nem mondtak fel.


Hogy hogy tudtok majd megélni? az attól függ,milyen kiadások társulnak ahhoz a bevételhez!

Mi pl igen szűkösen, és még csak szombaton jár le a gyed-em! Eddig ott tartunk,hogy segítségünk a sóderban, ilyen-olyan (pl 300 ezer ft adó tartozás) fizetni való egy akó, amit tudunk kifizetünk, ha jó hónapunk van,akkor marad 10.000 ft enni,tisztálkodási szerekre,egyébre- pelenkát már nem kell venni,bilire szoktattuk a kisebbik gyerkőcöt.


A páromat csaj július elejétől veszik fel dolgozni,abból ugye csak augusztusban látunk dellát... amit sajnos megint nem kajára,egyébre költünk. Hát,elég sz.r egy élet!


Én annyit tudtam tenni,hogy lakásfenntartásit igényeltem,gyermekvédelmit igényeltem,ovodáztatásit igényeltem. Lakásfenntartási: havi 5455 ft- postán kérem. Ha sorba állnék ,akkor 5900 lenne.

A gyermekvédelmi félévente: 5900/ gyermek. + ingyen kaja az oviban.

Ovodástatási támogatás: Legelőször 20.000 (decemberben jól jött!) , majd fél év múlva 10.000.

Mindet évente kell igényelni.


Szebb életet,mint a miénk!

2011. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
13.25 töl kérdeznék,ilyet mindenki kérhet?mi az a gyermekvédelmi,meg ilyenek?ki kérheti ezeket a dolgokat?én elvileg egyedülálló vagyok,mert férjem sincs.
2011. jún. 27. 13:30
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Én itthon maradok vele végig. Abból megy a hitelkártya törlesztöje. Férjem közepesen keres ( nettó 170 ezer). Nekünk megéri, mert elötte rosszabb volt a helyzet, nekem csak alkalmi munkáim voltak, ami egyik hónapban 20-70 ezerig, de volt hogy hónapokig semmi. Ez kevés, de biztos. Meg a gyereknek is jobb természetesen ha végig otthon maradok.


Ha nincs hiteletek, meg lehet belöle élni. Anyósom 3 gyereket nevelt egyedül 80 ezer forintból. Mégsem maradtak ki a gyerekek semmiböl, és ennivaló is mindig volt az asztalon.:)

2011. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ovodáztatási támogatást ki kaphat????
2011. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kb. mi is így fogunk állni, mint ti, csak mi ráadásul beteg gyereket nevelünk.

Már a szabadságomat töltöttem, mikor 1 hónapja behívatott a főnököm, és kerek-perec közölte, hogy vagy visszamegyek GYES-re vagy elküld, mert nem tud órát adni. (pedagógus vagyok).

2011. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én itthon maradtam a kisfiammal, a környékünkön nincs bölcsi, max. magánbölcsi sok pénzért.

Szerencsére nincs hitelünk (férjem 140-150-et keres).

2011. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

Gyermekvédelmi támogatás az oviban,suliban ingyen étkezés, és félévente gyermekenként 5900 ft.

Gyermekvédelmit az kap biztosan,aki nem dolgozik-legalább az egyik szülő,ha a párod is beleírod,akkor nem tudom mennyi az 1 főre jutó jövedelem ami alapján adnak,de egyedül álló szülő esetében az egy főre jutó jövedelem 2010. októberében 39.900 ft volt.

A gyermekvédelmi egyik felét általában augusztusban (a másik felét december környékén) adják sok helyen,így ha valaki pályázik rá,akkor még most érdemes megigényelni!


Ovodáztatási támogatásnak már több feltétele van. Ez csak 3 éves kortól igényelhető,és csak 5 éves korig. Feltétele,hogy az igénylés benyújtásakor legalább 3 hónapot járjon a gyermek ovodába-utána néznek!,és hogy ne hiányozzon sokat-ennek is utána néznek! Hiába van igazolás a betegségekről,ha meghaladja a hiányzás a bizonyos százalékot,akkor elutasítják a kérelmet. Alá kell írni egy nyilatkozatot,hogy csak 8 általánosod van- nem néznek utána! Továbbá ovodáztatási támogatást csak az kaphat,aki jogosult gyermekvédelmire. Hogy miért,azt nem tudom.


Az önkormányzattól kell kérni a nyomtatványokat. Szükség van egy igazolásra a gyes/gyed... illetve a családi pótlékról. Ha júliusban igényled,akkor a júniusiról kell igazolás.

Egyedül állóként nagyobb esély van arra,hogy megkapják az emberek a fenti segélyeket. Jó magam is lehagytam a besorolásból a gyerkőcök apját,csak a gyerekeket írtam be,noha a páromé a ház. Nekem a gyedem+ családim átlag 70.000, ezt osztották el 3 fele (2gyermek és én) így durván 24 ezer jött ki nekik. Erre már megadták,nem kellett semmilyen számlát bevinnem (fűtés,villany...).


Remélem mindent leírtam.



Üdv: 2gyerkőcös

2011. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
15:01, gratulálok, te csaló!
2011. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!